Valdžios "apipjaustymas": valstybės tarnyboje naikinamos laisvos pareigybės

Valdžios "apipjaustymas": valstybės tarnyboje naikinamos laisvos pareigybės

Vyriausybė mažina didžiausią leistiną pareigybių, kurios yra ilgiau kaip metus laisvos, skaičių. Numatyta atsisakyti 255 pareigybių.

Pagal sprendimą, kuriam Ministrų kabinetas pritarė trečiadienį, didžiausią leistiną pareigybių skaičių siūloma mažinti ministro pirmininko tarnyboje ir Vyriausybei atskaitingose įstaigose - 14 pareigybių.

Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose bus mažinama 18 pareigybių, Energetikos ministerijai pavaldžioje įstaigoje - 7 pareigybėmis, Finansų ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose - 9 pareigybėmis, Krašto apsaugos ministerijai pavaldžiose įstaigose - 3 pareigybėmis, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose - 42 pareigybėmis, Švietimo ir mokslo ministerijoje - 4 pareigybėmis, Teisingumo ministerijai pavaldžiose įstaigose - 2 pareigybėmis, Ūkio ministerijai pavaldžioje įstaigoje - 1 pareigybe, Užsienio reikalų ministerijoje - 16 pareigybių, Vidaus reikalų sistemoje - 136 pareigybėmis, iš jų 58 - statutinės.

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) pareigybės perskirstytos: SAM ir Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie SAM didžiausias leistinas pareigybių skaičius atitinkamai didinamas 2 ir 3 pareigybėmis, o SAM pavaldžiose įstaigose mažinama 8 pareigybėmis.

Taip pat pažymėtina, kad kaip ir buvo nuspręsta anksčiau, 31 pareigybė nuo gegužės mėnesio bus panaikinta Migracijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos.

Vadovaudamasi Valstybės kontrolės išvadomis, Vyriausybė taip pat nusprendė reorganizuoti septynias augalų veislių tyrimo stotis - Kaišiadorių dekoratyvinių augalų veislių tyrimo ir karantino stotį bei Kauno, Pasvalio, Plungės, Šilutės, Utenos ir Vilniaus augalų veislių tyrimo stotis, prijungiant jas prie Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) prie Žemės ūkio ministerijos. Todėl 91 augalų veislių tyrimo stočių darbuotojų pareigybė yra perkeliama į VAT.

Tuo pačiu principu reorganizuojamos 35 Valstybinės mašinų bandymo stoties pareigybės.

Po reorganizacijos didžiausią leistiną pareigybių skaičių reguliuos Vyriausybė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder