Valentinas Mazuronis nebevadovaus Darbo partijai

Valentinas Mazuronis nebevadovaus Darbo partijai

Iš Darbo partijos pirmininko pareigų po nesėkmingų Seimo rinkimų rezultatų atsistatydina Valentinas Mazuronis.

"Neabejotinai Darbo partijos rezultatai - prasti. Tikėjomės žymiai geresnių rezultatų. Kaip Darbo partijos narys vertinu rinkimų rezultatus kaip prastus.

Mano nuomone, labai daug įvairių aplinkybių, kurios susidėstė į vieną krūvą (...), aš manau, ir jūs, ir mes partijoje ieškosime atsakymų. Visada laikiausi pozicijos ir manau, kad vadovas turi visada prisiimti atsakomybę už jo vadovaujamos institucijos galutinius rezultatus, darbus, todėl, vertindamas rinkimų rezultatus, šiandien ryte parašiau pareiškimą, kad aš atsistatydinu iš Darbo partijos pirmininkų pareigų", - teigė partijos nariu liekantis V. Mazuronis.

Pagal Darbo partijos statutą, iki suvažiavimo partijai tokiu atveju vadovauja partijos pirmasis pavaduotojas. Šiuo atveju tai - Vytautas Gapšys.

Dabartiniai lyderiai neprognozuoja galimo Viktoro Uspaskicho sugrįžimo į politiką.

"Viktoras Uspaskichas šiuo metu yra tikrai pasitraukęs iš politinės veiklos, ir aš asmeniškai jokių kontaktų po rinkimų neturėjau", - sakė V. Mazuronis.

V. Gapšys teigė bendravęs su V. Uspaskichu dieną prieš rinkimus, ir šis yra užsiėmęs psichologinio centro kūrimu Rusijoje.

Darbo partijai nepavyko peržengti penkių procento barjero, kurio reikia patekti į Seimą.

Iš pareigų besitraukiančio partijos pirmininko nuomone, tą lėmė keletas priežasčių.

"Priežasčių gali būti ir yra labai daug. Neabejotinai, ir partijos pirmininko pasitraukimas buvo išbandymas, kurį, mano nuomone, partija ganėtinai sėkmingai išlaikė. Tai buvo ir neigiamos nuomonės labai stiprus kūrimas apie partiją, į kurią mes, matyt, nesugebėjome tinkamai atsikirsti. Mūsų partija padarė klaidų, tarp jų ir gramatinių, bet jos buvo išpūstos iki begalybės", - vardijo V. Mazuronis.

V. Gapšys teigė, kad artimiausiu metu bus stengiamasi suteikti visą reikiamą pagalbą penkiems mandatininkams, kurie pateko į antrąjį rinkimų turą.

Iš partijos lyderio pareigų besitraukiantis V. Mazuronis nemano, kad "darbiečiams" reikėtų skubėti jungtis su kita partija.

"Aš manau, kad kai mes kalbame, kad partija analizuos praėjusių rinkimų teisingus ir neteisingus žingsnius, tai bus įvairūs variantai svarstomi. Jokių kažkokių ketinimų su kažkuo jungtis šiandien nėra. Aš manau, pirmiausia reikia išsiaiškinti savyje, padaryti tam tikras pertvarkas partijos viduje ir tvirtai eiti į ateinančius rinkimus", - sakė V. Mazuronis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder