Vidaus reikalų ministras: pabėgėliai Lietuvoje greičiau išmoksta rusų, nei lietuvių kalbos

Vidaus reikalų ministras: pabėgėliai Lietuvoje greičiau išmoksta rusų, nei lietuvių kalbos

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas supeikė pabėgėlių integravimo politiką Lietuvoje, teigdamas, kad atvykėliai integravimo centruose greičiau išmoksta ne valstybinę lietuvių kalbą, bet rusų kalbą, yra apgyvendinami integravimui netinkamoje socialinėje aplinkoje.

Ministro vertinimu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) kuruojama pabėgėlių integravimo politika vykdoma daugiau formaliai, „užsidedant paukščiukus“.

„Nuvažiuokite į Ruklą pasižiūrėti. Man toks įspūdis susidaro, kad mes tik norime užsidėti paukščiukus, kad kažką darom, mokom lietuvių kalbos ar dar kažką.(...) Teko girdėti, kad atvežti migrantai greičiau išmoksta rusų kalbos nei lietuvių. Natūralu. Nes nuvažiavau, pamačiau, ir kai sirai yra tose pačiose patalpose kaip ukrainiečiai ir baltarusiai, vaikai bendrauja rusų kalba ir išmoksta rusų kalbą“, - interviu Žinių radijui antradienį sakė ministras.

„Jei gyvena Lietuvoje, tai turi išmokti mūsų valstybinę kalbą, kad galėtų integruotis į visuomenę, gauti darbą, mokytis ir prisidėti prie mūsų valstybės gerovės“, - pridūrė T.Žilinskas.

Be to, anot ministro, pabėgėliai menkai supažindinami su Lietuvos kultūra, istorija.

„Aš keliu klausimą ar tuos užsieniečius migrantus ar nuveža kas nors į Trakų pilį parodyt, kokia didinga mūsų istorija, ar nuveža į Valdovų rūmus. Aš klausiau - supratau, kad ne“, - kalbėjo ministras.

Dabartinė socialinė aplinka, kurioje primiausia atsiduria migrantai, T.Žilinsko vertinimu, taip pat nėra tinkama jų integracijai.

„Kur integruojame juos Rukloje? Kiek žinau, Rukloje vos ne 70 proc. yra asocialios šeimos. Į ką mes integruojame? Kita dalykas - kokia veikla, kosk užimtumas ten? Jei iš Darbo biržos atvažiuoja per savaitę du kartus - kiek apskritai įsidarbina lietuvių per Darbo biržą? Manau, kad čia turi būti žymiai proaktyvesnis veikimas“, - kalbėjo vidaus reikalų ministerijos vadovas.

Paklaustas, kam adresuoja keliamus klausimus, T.Žilinskas atsakė, kad pabėgėlių integravimas - SADM sritis.

„Kaip vidaus reikalų ministro lyg ne mano sritis ir šiuo metu man turėtų nerūpėti, bet man rūpi todėl, kad kažkada tai gali tapti jau mano sritimi ir su liūdnom pasekmėm“, - sakė T.Žilinskas.

Anot jo, pagal ES pabėgėlių perkėlimo programą šiuo metu į Lietuvą iš Graikijos, Turkijos ir Italijos jau perkelti 39 pabėgėliai, iš viso Lietuvoje šiuo metu yra 4 tūkstančiai užsieniečiai iš trečiųjų šalių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder