Vieta teisme Algimantui Valantinui dar negarantuota

Vieta teisme Algimantui Valantinui dar negarantuota

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie tai, kad buvęs generalinis prokuroras, dabartinis Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo teisėjas Algimantas Valantinas yra paskelbtas tinkamiausiu į Vilniaus apygardos teismo teisėjus, Prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė atkreipia dėmesį, kad tokių pripažintų tinkamiausiais yra septyni, o valstybės vadovė rinksis ir iš dar daugiau pretendentų.

"Atrankos komisijos išvados, pagal įstatymą, Prezidentei yra rekomendacinio pobūdžio, todėl tai nereiškia, kad Prezidentė rinksis tik iš tų kandidatų 7 pretendentų. Juo labiau, kad ne vienas iš tų kandidatų visuomenėje vertinamas toli gražu nevienareikšmiškai. Paprastai Prezidentė po Atrankos komisijos išvadų laukia (...) STT išvadų apie kiekvieną kandidatą, vėliau pati susitinka su kandidatais ir tik tuomet priima sprendimą dėl to, kurį kandidatą teikti patarimui skirti teisėju Teisėjų tarybai. Taip bus ir šį kartą", - sakė S. Cirtautienė antradienį interviu "Žinių radijui".

Prezidentės vyriausioji patarėja atkreipė dėmesį, kad į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas pretendavo 36 apylinkių teismų teisėjai ir 4 mokslininkai. Pagal surinktų balų skaičių buvo sudaryti du pretendentų sąrašai - vienas iš teisėjų, kitas iš mokslininkų. Po surinktų balų analizės Atrankos komisija tinkamiausiais kandidatais įvardino 7 asmenis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder