Viktoras Pranckietis: variantų dėl universitetų jungimosi dar gali būti įvairių

Viktoras Pranckietis: variantų dėl universitetų jungimosi dar gali būti įvairių

Vyriausybės darbo grupės antradienį pristatyto plano dėl universitetų jungimosi Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis nevertina kaip galutinio. Esą variantų, kaip universitetai jungsis, dar gali būti įvairių.

„Tai dar yra diskusijų objektas, (...) ir čia aš irgi turiu savo nuomonę, manau, kad turėtų būti ir Nacionalinis universitetas, kuris galėtų būti geografiškai dengiantis teritoriją, o ne tik vietovardinis atsirasti kur nors kitame Lietuvos krašte“, - sakė V. Pranckietis trečiadienį interviu „Žinių radijui“.

Seimo Pirmininkas priminė, kad ir patys universitetai dar turi teisę į iniciatyvas.

„Jiems buvo suteikta viltis, kad jie galės kažką rinktis, ir manau, kad jie irgi dar pareikš savo nuomones. Ta mašina yra labai inertiška, labai didelė, ir (...) todėl nebus toks lengvas sprendimas dėl universitetų optimizavimo“, - sakė V. Pranckietis.

Tačiau Seimo Pirmininkas palaiko Vyriausybės tikslą užtikrinti studijų ir mokslo kokybę.

„Tai yra teisinga, universitetai turi taip dirbti, bet ne visada vien sustambinimas išsprendžia kokybę. Variantų gali būti daugiau“, - sakė V. Pranckietis, kuris, prieš pradėdamas dirbti Seime, buvo Aleksandro Stulginskio universiteto profesorius.

Seimo vadovas neatmeta, kad ši aukštoji mokykla ateityje įsijungs į kokį nors universitetų junginį.

„Manau, kad Aleksandro Stulginskio universitetas įsilies į kokį nors universitetų darinį, bet ar jis vadinsis Kauno, ar koks nors kitoks, dar gali būti sprendžiama“, - sakė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad pagal Vyriausybės darbo grupės planus iki 2020 metų turėtų atsirasti du dideli universitetai Vilniuje ir Kaune. Vilniuje prie Vilniaus universiteto turėtų prisijungti Mykolo Romerio (MRU) ir Lietuvos edukologijos (LEU) universitetai. Šiaulių universitetas taip pat taptų šio universiteto filialu.

Kaune į vieną universitetą turėtų susijungti Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos, Lietuvos sporto ir Aleksandro Stulginskio universitetai.

Planuojama, kad dvi menų akademijos - Lietuvos muzikos ir teatro bei Vilniaus dailės - turėtų susijungti į vieną.

Savarankiškais universitetais liktų Lietuvos sveikatos mokslų, Vilniaus Gedimino technikos ir Klaipėdos universitetai bei Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.

Sidebar placeholder