Vyriausybė atleido Joną Milių iš pareigų
Vyriausybė atleido Joną Milių iš pareigų

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo Jono Miliaus atleidimą sąlygojo neigiamai įvertinta jo veiklos ataskaita, tuo tarpu žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė atleidimą vadina politizuotu.

J. Milius, Vyriausybės sprendimu, iš pareigų atleidžiamas nuo spalio 5 d.

"Viena iš pagrindinių priežasčių (...) - prieš dvi savaites buvo vertinta VMVT vadovo veiklos ataskaita ir veiklos ataskaitai buvo nepritarta, o pagal Vyriausybės įstatymą, nepritarus veiklos ataskaitai, yra vykdomas balsavimas dėl atleidimo iš pareigų", - trečiadienį žurnalistams teigė Premjeras.

Anot A. Butkevičiaus, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateikta papildoma medžiaga apie J. Milių buvo tik "rekomendacinio" pobūdžio. Panašios pozicijos laikėsi ir "tvarkiečių" deleguotas vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas, balsavęs už J. Miliaus atleidimą, nors Tvarkos ir teisingumo partijos pozicija buvo priešinga.

"Kai kalbėjau su mane delegavusios partijos pirmininku (Rolandu Paksu, - ELTA), buvo pasakyta, kad sprendimai turi būti priimami vadovaujantis Lietuvos Respublikos teise ir teisės aktais", - teigė T. Žilinskas.

"Kitaip pasielgti Vyriausybė negalėjo, nes atleidimo pagrindas Vyriausybei yra nepritarimas ataskaitai", - pridūrė ministras.

Tuo tarpu žemės ūkio ministrė "darbietė" V. Baltraitienė balsavimo dėl J. Miliaus metu nusišalino ir teigė, kad pasitarimo metu ataskaita buvo tik pristatyta, o ne svarstyta.

"Aš manau, kad tai yra per daug politizuotas sprendimas (...), pagal teisės aktus, jei (J. Milius, - ELTA) yra įtariamasis, dar nereiškia, kad jį turime atleisti. Galėjo prokuroras kreiptis į teismą, ir teismas būtų sprendęs", - kalbėjo ministrė.

Pats J. Milius žurnalistams Vyriausybėje teigė nežinąs, už ką yra atleidžiamas, taip pat teigė dar neapsisprendęs, ar skųs šį sprendimą teismui. Anot J. Miliaus, apie atleidimo motyvus jam yra užsiminęs Premjeras.

"Dėl skambučių, ypač į kitas šalis. Skambinu tikrai ir Japonijos vadams ir JAV, tarp jų ir Rusijos, kai reikėdavo, skambindavau", - kalbėjo J. Milius.

J. Miliui yra pareikšti įtarimai dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnyba, manoma, kad Tvarkos ir teisingumo partijos narys Petras Gražulis per VMVT vadovą siekė nuslėpti įmonėje "Judex" nustatytus pažeidimus. Apie "Judex" koldūnuose rastas listerijos bakterijas Lietuvos kolegas informavo Rusijos maisto saugos tarnyba. J. Milius ir V. Baltraitienė taip pat dalyvavo prieštaringai vertinamoje vakarienėje su medžiokle kartu su Latvijos žemės ūkio ministru bei verslininkais.

Premjeras rugsėjo pradžioje žurnalistams yra sakęs, kad J. Milius bus atleidžiamas dėl neigiamai įvertintos jo 2015-2016 m. veiklos ataskaitos ir papildomos informacijos, kurią pateikė Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Sidebar placeholder