Vytautas Gapšys: kandidatai į ministrus turėtų būti paviešinami tik tuomet, kai susitinka su Prezidente

Vytautas Gapšys: kandidatai į ministrus turėtų būti paviešinami tik tuomet, kai susitinka su Prezidente

Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys neigia kaltinimus, esą Darbo partija neturinti ką deleguoti į ministrų postus, bei pasisako už tai, kad, atsižvelgiant į sunkų derybų procesą, jų kandidatūros būtų paviešinamos tik jiems susitinkant su Prezidente.

"Randame (kandidatus - ELTA) ir mes juos teikėme. Jeigu mes parenkame kandidatus, tačiau dėl kažkokių priežasčių sugalvojama jų kandidatūros neparemti, tai žinote... Aš, pasiūlius bet kokį kandidatą, galiu taip pat prigalvoti priežasčių, kodėl jis negalėtų eiti ministro pareigų - gal nepatinka jo plaukų spalva, gal batelius ne tokius avi. Mes renkame kompetentingus žmones ir esame pasiruošę už juos atsakyti", - trečiadienį interviu "Žinių radijui" sakė "darbietis" Seimo vicepirmininkas.

V. Gapšys teigė manąs, jog vėliau su panašiomis problemomis susidurs ir kitų partijų deleguojami ministrai. To priežastimi jis įvardijo sudėtingą derinimo procesą, kurio metu "turi sutapti ir charakteriai, ir kompetencija, ir anglų arba prancūzų kalbos mokėjimas".

"Dėl to šioje vietoje prašėme neįtraukti žiniasklaidos. (...) Teiki žmogų, o atsako, kad reikėtų paderinti kai kuriuos niuansus. Geriausia, kai kandidatūra pereina kelis filtrus - partinį ir Premjero, o tuomet jau - Prezidentės žodžio eilė. Būčiau už tai, kad kandidatai būtų paskelbiami tada, kada jie nueina pas Prezidentę", - kalbėjo V. Gapšys.

Jis patvirtino, kad Darbo partija turi ne po vieną kandidatą į ministrų pareigas, "kurį galima pateikti".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder