Žaliojo tilto teisinė apsauga nepanaikinta

Žaliojo tilto teisinė apsauga nepanaikinta

Nekilnojamojo turto paveldo vertinimo taryba (NTPVT) nusprendė neatsižvelgti į Kultūros paveldo centro (KPC) išvadą ir neišbraukti Žaliojo tilto su skulptūromis iš saugomų kultūros vertybių sąrašo.

Prie Kultūros paveldo departamento prieš Žaliojo tilto skulptūras taip pat surengtas piketas.

Prieš teisinės apsaugos panaikinimą balsavo 7 nariai, sprendimui nepritarė vienas.

"Man labai gaila, kad vertinimo tarybos narių dauguma nusprendė, kad ta padėtis, kuri yra dabar, turi būti išsaugota. Aš buvau vienintelis, kuris aiškiai žinojau, kad ta situacija negali tęstis", - po posėdžio Eltai sakė NTPVT pirmininkas Romas Pakalnis.

R. Pakalnis teigė, kad po šio posėdžio svarstys galimybę pasitraukti iš tarybos pirmininko pareigų.

ELTA primena, kad dabartinės NTPVT kadencija baigiasi kovo pabaigoje.

Prieš tarybos posėdį prie Kultūros paveldo departamento (KPD) taikų piketą surengė Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga, Lietuvos nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolija. Tarp piketuotojų buvo ir Lietuvos tautininkų sąjungos, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovų.

"Mūsų tikslas, kaip kariškių ir kaip prie televizijos bokšto nukentėjusių žmonių, - ginti Lietuvos garbę ir orumą. Mes reikalaujame panaikinti propagandinio karo įrankius, kurie dirba kaip propagandinio karo ginklai. Šios skulptūros neigia Molotovo-Ribentropo pakto buvimą", - kalbėjo Kasparas Genzbigelis, Lietuvos nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolijos pirmininkas.

Į saugotinų objektų sąrašą, NTPVT sprendimu, bus įrašyta mūšio vieta šalia Žaliojo tilto, kur 1655 metais kovėsi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos kariuomenės. Mūšis vyko dabartinio Žaliojo tilto prieigose ir ant anksčiau čia stovėjusio tilto.

Žaliasis tiltas į Kultūros vertybių registrą buvo įrašytas 1997 m. gruodžio 31 d. Skulptūrų grupės "Mokslo jaunimas", "Taikos sargyboje", "Pramonė ir statybos" bei "Žemės ūkis" ant tilto buvo pastatytos 1952 m. Prie kiekvienos skulptūros yra lentelės su trumpa informacija apie kūrinį ir jo autorių, taip pat aiškinamoji lentelė apie sovietų režimo nusikaltimus okupuotoje Lietuvoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder