Žmonės susirinko paminėti Garliavos šturmo

Žmonės susirinko paminėti Garliavos šturmo

Penktadienio rytą, dar prieš šešias, Kauno rajone, Garliavoje, netoli Klonio gatvės, susibūrė per pusšimtį žmonių. Lygiai šeštą valandą jie patraukė prie Kedžių namų, kuriuos prieš metus šturmuojant beveik pustrečio šimto pareigūnų, iš globėjos Neringos Venckienės buvo atimta jos brolio Drąsiaus Kedžio, mirusio neaiškiomis aplinkybėmis, duktė ir perduota mamai Laimutei Stankūnaitei. Teismo sprendimą dėl mergaitės perdavimo tada įvykdė antstolė Sonata Vaicekauskienė.Vadinamojo Garliavos šturmo metinių minėjime plevėsavo Lietuvos vėliavos, o svarbiausia - žmonės, kurie į Klonio gatvę atvažiavo iš Kauno, Prienų ar net Klaipėdos, rankose laikė nuotraukas, įamžinusias pareigūnų veiksmus tą atmintiną 2012-ųjų gegužės 17-osios rytą. Beje, minėjimo dalyviai Kedžių kieme, prie namo durų šio penktadienio rytą užėmė tas pačias vietas, kuriose stovėjo lygiai prieš metus. Stovėjo išgyvendami, kaip daugelis sakė, skausmą dėl, jų nuomone, bejėgiškumo, kad tada neįstengė apginti mažos iš siaubo klykiančios mergaitės nuo „valstybės vardu daromos, nepaisant paties vaiko norų, jo interesų, jo gerovės, prievartos".

Klonio gatvėje ir vėl skambėjo Tautiška giesmė, metus nesimatę mergaitės gynėjai dalijosi patirtais išgyvenimais ir prisiminimais. Meldėsi, braukė nuo skruostų ašaras.

Režisierė Neris Karpuškaitė-Kielaitienė, kreipdamasi į susirinkusius, sakė: „Šiandien man ir mums visiems labai sunku kalbėti. Prabėgo metai, bet ar kas nors pasikeitė į gerą? Deja&

Šiandien pasodinsime medelį, ir tegul jis tampa viltimi, kad jam užaugus Lietuva bus kitokia.”

Skambėjo Klonio gatvėje eilės ir nerimo žodžiai apie „triumfuojančią neteisybę", „neišsaugotą mergaitę", „izoliuotą vaiką" „išprievartautą Lietuvą". Žmonės dalijosi Garliavos šturmo fotografijomis. Viena jų buvo perduota D. Kedytės seneliams. Kaip žaliuojantis priminimas to, kas Kedžių kieme prieš metus vyko, čia pasodinta liepaitė.

Penktadienio rytą Kauno Aleksoto bažnyčioje buvo aukojamos šventos Mišios už visus kenčiančius Lietuvos vaikus ir persekiojamus žmones.

Penktadienio pavakarę, 17 valandą, Kaune, Vienybės aikštėje, prasidės Garliavos įvykiams paminėti skirtas mitingas, kuriame dalyvaus grupė Seimo narių, menininkų, kitų inteligentijos atstovų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder