Žuvininkystės sektoriuje - daugybė pažeidimų

Žuvininkystės sektoriuje - daugybė pažeidimų

Valstybės kontrolė pirmą kartą patikrino, kaip šalies vidaus vandenyse atkuriami žuvų ištekliai ir kaip jie saugomi. Nors sakoma, kad vandenyje teisybės nėra ko ieškoti, auditoriai, pasirausę dokumentuose, skelbia surinkę įrodymų, kad žuvininkystės sektoriuje yra nemažai taisytinų dalykų.

Audito rezultatai skelbia: teisės aktų pažeidimų - daugybė. Tiesa, Valstybės kontrolė neįvertino, kiek pinigų dėl prasto ūkininkavimo paleidžiama vėjais.

"Mes turėjome remtis tik dokumentais ir ataskaitomis", - sakė VK 6-ojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja Romualda Masiulionienė. Vienas pagrindinių auditorių priekaištų žuvininkams - ežeruose įveisiamos žuvys neatsižvelgiant į mokslininkų rekomendacijas, ankstesniais metais atliktus žuvų įveisimo darbus ir neturint duomenų apie žuvų išteklių būklę. 

 R.Masiulionienė apgailestaudama prisipažino turinti mažai vilties, kad po audito išvadų kas nors iš esmės šioje sistemoje pasikeis: "Kai mes klausėme, kodėl yra tokios žuvų įveisimo normos, kodėl padaryta taip, o ne kitaip, dažniausias atsakymas buvo - todėl".

O kaip atsitinka, kad už valstybės pinigus žuvys įveisiamos ežeruose, kurie išnuomojami arba juose leidžiama verslinė žvejyba? Tokie kuriozų, pasirodo, atsiranda todėl, kad Žemės ūkio ministerija ir Aplinkos ministerija yra skirtingose planetose, rašo "Respublika"

Raktažodžiai
Sidebar placeholder