Dviračių žygiu paminėta bendradarbiavimo diena

Dviračių žygiu paminėta bendradarbiavimo diena

Paskutinį rugsėjo savaitgalį biudžetinė įstaiga "Paslaugos Neringai" kartu su 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos ir projekto partneriu nacionaliniu parku "Kuršskaja kosa" suorganizavo dviračių žygį "Du partneriai, du maršrutai - vienas tikslas".

Šiuo žygiu pabrėžta bendradarbiavimo per sieną svarba gaisrų prevencijos ir jų gesinimo srityse. Žygis alsavo šventės dvasia, nes jo metu taip pat buvo paminėta ir Europos bendradarbiavimo diena bei programos "Interreg" 30 metų jubiliejus.

Lietuvos ir Rusijos siena vis dar uždaryta dėl COVID-19 pandemijos, todėl dalyviai Lietuvoje ir Rusijoje pradėjo žygį savo šalyse ir virtualiai susitiko prieš startą bei atvykę prie pasienio - finiše. Lietuvos dalies žygeiviai startavo nuo Preilos bibliotekos (buvusios mokyklos) pastato. Ši starto vieta buvo pasirinka siekiant atkreipti dėmesį į Kuršių nerijos kultūros paveldo objektų svarbą bei pastangas juos išsaugoti ir restauruoti. Artimiausiu metu tikimasi, jog bus baigtos viešųjų pirkimų procedūros ir sudaryta sutartis dėl Preilos bibliotekos tvarkybos ir remonto darbų. Planuojama, kad šis objektas taps ne tik svečių, bet ir vietos bendruomenės traukos tašku, kuriame bus puoselėjama Kuršių nerijos istorinė atmintis ir tradicijos, organizuojamos kultūrinės ir bendruomeninės veiklos.

Toliau žygio trasa vedė dviračių taku, kur buvo galima grožėtis išskirtine ir jau rudenėjančia Kuršių nerijos gamta. Dalis žygeivių prisijungė Nidoje ir visa komanda - daugiau nei 30 dalyvių - tęsė žygį pamariu, Urbo kalno takeliais ir uždarytu regioninio kelio ruožu iki Lietuvos-Rusijos pasienio. Bendras surengto žygio trasos ilgis siekė 14 km. Pasienyje ne tik laukė nuotolinis susitikimas su projekto partnerio atstovais, pozityvios emocijos, bet ir 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos dovanos, praversiančios ir kituose pėsčiųjų ir dviračių žygiuose.

Kitais metais taip pat planuojama surengti dviračių žygį, į kurį bus kviečiami ne tik biudžetinės įstaigos "Paslaugos Neringai" darbuotojai, bet ir kurorto bendruomenės nariai bei svečiai. Šis žygis tik įrodė, kad dalyvauti amžius ne kliūtis: jauniausiam žygio dalyviui - vos penkeri, o vyriausiam - per septyniasdešimt metų, tad svarbiausia gera nuotaika ir pozityvios emocijos.

Dviračių žygis buvo surengtas įgyvendinant projektą "Kuršių nerija: kova su gaisrais", kurio tikslas - stiprinti priešgaisrinę saugą ir efektyviau reaguoti į gaisrus bei nelaimes visoje Kuršių nerijoje. Įgyvendinant projektą kartu su nacionaliniu parku "Kuršskaja kosa" bus organizuojami bendri mokymai ir pratybos, įsigyjama moderni įranga bei technika, parengtas bendras veiksmų planas.

Išsamesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Vilma Kavaliova, projekto koordinatorė (el. p. [email protected], tel. +370 615 89589).

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik biudžetinė įstaiga "Paslaugos Neringai" ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

 


Nidos bendruomenės namuose - nemokamos mankštos

Nuo šiandien, spalio 5-osios, prasideda nemokamos Neringos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamos mankštos.

Užsiėmimai vyks Nidos bendruomenės namuose adresu: Kopų g. 2 / Taikos g. 17, Neringa, pirmadieniais ir trečiadieniais 17.45 val.

Informacija dalyviams:

rekomenduojama atvykus (kai nesportuojama) dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones);

turėti sportinę aprangą, kilimėlį, geriamojo vandens;

asmenys, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas) nepriimami;

pasireiškus viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiams (karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) būtina palikti užsiėmimų vietą; rekomenduojama konsultuotis karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susitarti su savo šeimos gydytoju dėl konsultacijos;

mankštų metu prašome laikyti saugaus 1 metro atstumo, nesibūriuoti.

Mankštas ves kūno kultūros pratybų trenerė Jovita Dagė, tel. 8 654 36 961.


Renginiai Juodkrantėje

Spalio 7 d., trečiadienį, 17.30 val. popieriaus karpinių meistrės, papročių puoselėtojos, tautodailininkės Birutės Servienės karpinių parodos atidarymas. Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė). Po parodos pristatymo vyks karpinių karpymo edukacija.
Spalio 8, 15, 22, 29 dienomis (ketvirtadieniais) nuo 17.30 val. iki 19.30 val. kūrybinės keramikos dirbtuvės "Nidinukas". Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė).


Informacija apie Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus

Primename, kad Neringos savivaldybėje balsuoti iš anksto galima Neringos savivaldybės pastate adresu: Taikos g. 2.

I turo išankstinis balsavimas vyks iki spalio 8-osios. Balsavimo vietoje būtina turėti rašiklį ir asmens dokumentą, dėvėti kaukę, laikytis 2 metrų atstumo.

Pagrindinis balsavimas - spalio 11-ąją.

Neringos savivaldybės gyventojai, kurie dėl savo sveikatos būklės negalės rinkimų dieną (2020 metų spalio 11 d.) atvykti į balsavimo patalpas balsuoti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, turi teisę balsuoti namuose.

Prašome tokius rinkėjus ar jų artimuosius iki 2020 metų spalio 8 d. kreiptis į apylinkių komisijų pirmininkus ir pranešti apie savo ar artimojo norą balsuoti namuose.

Kopų Nr. 1 (Nidoje) apylinkės komisijos pirmininkė - Vitalija Motuzaitė, tel. 8 684 32 569.

Smėlio Nr. 2 (Juodkrantėje) apylinkės komisijos pirmininkė - Sonata Vaitonienė, tel. 8 689 88 858.

Pušų Nr. 3 (Preiloje ir Pervalkoje) apylinkės komisijos pirmininkas - Laurynas Vainutis, tel. 8 614 13 343.

Vykstant balsavimui namuose rinkėjai prašomi pasiruošti iš anksto - dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), turėti savo rašymo priemonę.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder