Nidos centrinę dalį pasiekė Taikos gatvės rekonstrukcija

Nidos centrinę dalį pasiekė Taikos gatvės rekonstrukcija

Turistiniam sezonui nuslūgus, įsibėgėja Nidos Taikos gatvės rekonstrukcijos darbai. Šią savaitę jie priartėjo prie gyvenvietės centrinės dalies.

Šios gatvės rekonstrukcijos darbus buvo siekiama organizuoti etapais, juos pradedant mažiausiai urbanizuotoje atkarpoje - nuo krašto kelio (trečiojo įvažiavimo į Nidą) iki įvažiavimo į E. A. Jonušo gatvę. Įgyvendinant rekonstrukciją atsižvelgta ir į pėsčiųjų ir dviratininkų srautus, vasaros sezono metu sudarant sąlygas jiems judėti kaip įmanoma sklandžiau.

Kaip ir buvo planuota, sumažėjus lankytojų srautams Taikos gatvės rekonstrukcijos darbai "persirito per kalną" ir pasiekė Nidos gyvenvietės centrinę dalį - atkarpoje nuo bažnyčios link Neringos savivaldybės pastato šią savaitę bus atlikti asfalto frezavimo darbai.

Nors asfalto sluoksnis bus nuimtas, eismas šioje atkarpoje artimiausiomis savaitėmis dar nebus stabdomas, tad patekti į greta esančius daugiabučių kiemus bei Kopų gatvę bus galima. Apie būsimus ribojimus bei numatomas apylankas gyventojai bus informuoti iš anksto.

Smarkiai sumažėjus lankytojų srautams, įsibėgėjo dviračių bei pėsčiųjų takų įrengimo darbai. Jie vykdomi palei visą rekonstruojamą gatvę.

Siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą ir komfortą, motorinių eismo priemonių, dviratininkų ir pėsčiųjų srautai atskiriami. Dviračiams skirtas dvipusis takas bus įrengtas dešinėje gatvės pusėje (žvelgiant nuo krašto kelio Smiltynė-Nida). Nuo važiuojamosios dalies jį skirs bortelis. Kairėje gatvės pusėje išliks pėsčiųjų takas - jis bus suremontuotas pakeičiant dangos konstrukciją. Įgyvendinamus rekonstrukcijos darbus papildys mažosios architektūros elementai. Numatoma įrengti 11 poilsio aikštelių su suoliukais, šiukšliadėžėmis, skirtingos spalvos trinkelių intarpais.

Neringos savivaldybė nuoširdžiai atsiprašo kurorto gyventojų ir svečių dėl patiriamų nepatogumų ir primena, kad Taikos gatvei rekonstruoti reikalingos lėšos - 1 milijonas eurų - numatytos 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezerve valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti. Papildomas finansavimas, siekiantis 1,5 mln. eurų, skirtas paskirstant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšas atrankos komisijos atrinktiems pėsčiųjų ir dviračių takams bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti.

Skirtos lėšos turi būti investuotos iki šių metų galo.


Įvyko trečiasis Nidos forumas

Rugsėjo 11-ąją Nidoje Thomo Manno kultūros centras organizavo trečiąjį Nidos forumą "Kaip mes griovėme sieną", į kurį atvyko pranešėjai ir dalyviai iš visos Lietuvos universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų.

Forume dalyvavo ir Neringos bendruomenės nariai. Forumo tema sumanyta siekiant paminėti daugelio sienų griūtį Europoje, abiejų Vokietijų suvienijimą, tačiau šių metų gamtinės sąlygos, kai užsivėrė daugelis sienų visame pasaulyje, savaip pakoregavo forumo temą.

Forume dalyvavo fizikos mokslų daktaras, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras dr. Aleksandras Abišala, istorikas dr. Nerijus Šepetys, Lietuvos diplomatas ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Albinas Januška. Dėl kliūčių keliauti šiandienos pasaulyje negalėjo atvykti tarnybą baigęs Vokietijos generolas, 1996-1999 m. NATO karinio komiteto pirmininko pareigas ėjęs Klausas Naumannas, tačiau jo pranešimą perskaitė šio forumo idėjų generatorius poetas ir vertėjas Antanas Gailius.

Pagrindinis Nidos forumo tikslas yra didinti Lietuvos piliečių domėjimąsi tarptautine politika, ir džiugu, kad tokie aktualūs debatai vyksta būtent Neringoje, pasižyminčioje aukšto lygio renginių pasiūla. Kitas Nidos forumas numatomas 2021 m. rugsėjo viduryje.

PASVEIKINO. Forume susirinkusiems dalyviams ir svečiams sveikinimo žodį tarė Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis.

Neringos muziejų nuotr.


Neringos TAU informacija

Neringos trečiojo amžiaus universiteto klausytojai kviečiami į susitikimą su projekto "Misija Sibiras'19" dalyviu Mantu Jodinsku. Susitikimas vyks rugsėjo 22-ąją, antradienį, 14 val. Nidos bendruomenės namuose.
Informacija teikiama telefonu +370 614 44 669 arba adresu: Taikos g. 11/2, Neringa. Primename, kad renginyje bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis metro atstumo nuo aplinkinių žmonių.


Siūlymams dėl pirmenybinės eilės išreikštas pritarimas

Vakar vykusiame Vyriausybės pasitarime svarstytas klausimas dėl pirmumo tvarkos į keltą, keliantį į / iš Kuršių nerijos.

Numatoma, kad Neringos gyventojų teisę į pirmenybinę eilę apibrėš Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodeksas. Parengtą šio kodekso 30 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Vyriausybės pasitarimo metu pristatė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Projekte siūloma nustatyti, kad vežėjas - AB "Smiltynės perkėla", - atsakingas už perkėlimą keltais per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš jos, į keltą pirmumo tvarka įleidžia transporto priemones ir asmenis, kurie pagal Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymą turi teisę į perkėlimo keltais bilieto kainos kompensaciją. Tarp šių asmenų ir Neringos mieste, ir Klaipėdos miesto dalyje Smiltynėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys bei jų transporto priemonės. Taip pat siūloma numatyti, kad keleivių patekimo į keltą pirmumo tvarką nustatytų susisiekimo ministras.

"Vertiname tai, kad pirmenybinė eilė dar praėjusių metų vasarą buvo grąžinta, ir vertiname AB "Smiltynės perkėla" darbuotojų dedamas pastangas ją užtikrinti. Džiaugiuosi, kad esame išgirsti ir artėjame prie žingsnio, kai pirmenybinė eilė bus įtvirtinta ir šalies teisės aktuose. Pasikartosiu sakydamas, kad tai svarbu ne tik Neringos gyventojų kasdienybei, bet ir sklandžiam, nepertraukiamam kurortinių paslaugų teikimui", - teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Vyriausybės pasitarimo metu neringiškiams atstovavęs nuotoliniu būdu.

Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekso 30 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Vyriausybės pasitarimo metu išreikštas pritarimas.

NETIESIOGIAI. Vyriausybės pasitarimo metu neringiškiams meras Darius Jasaitis atstovavo nuotoliniu būdu.

Neringos savivaldybės nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder