Patvirtinti strateginiai Neringos savivaldybės plėtros planai dvejiems ir dešimčiai metų
Patvirtinti strateginiai Neringos savivaldybės plėtros planai dvejiems ir dešimčiai metų

Pirmajame šių metų Neringos savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame sausio 28 d., buvo patvirtintas ilgalaikis savivaldybės plėtros planas iki 2030 metų, o vasario 26 d. - strateginis veiklos planas 2021-2023 metams.

Tiek ilgalaikiame, tiek vidutinės trukmės strateginiuose dokumentuose užsibrėžtas kryptingas tikslas, kad Neringa 2030 m. bus klestinti savivaldybė su socialiai atsakinga bendruomene, turinti aiškų identitetą, saugią ir patrauklią kultūrinę, gamtinę aplinką bei išskirtinio kurorto kultūrą. Šie dokumentai - tai bendradarbiavimo rezultatas tarp jo rengėjų: Neringos bendruomenės, Savivaldybės tarybos, administracijos, savivaldybės įstaigų, įmonių ir kurorto verslo atstovų.

"Tikiu, kad sėkmingo planavimo, tolesnio atsakingo ir kruopštaus darbo bei šiais dokumentais numatytų įgyvendinti priemonių dėka Neringa ir jos gyventojai galės didžiuotis verslui palankia aplinka, į kraštą pritrauktomis investicijomis bei gausesniais turistų srautais ne tik vasaros sezono metu", - kalbėjo savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Kaip žinoma, Neringa ne kartą buvo įvertinta kaip savivaldybė, kurioje geriausia gyvenimo kokybė Lietuvoje, taip pat kaip savivaldybė, kurioje yra saugiausia, o Nidos ir Juodkrantės paplūdimiams suteikta mėlynoji vėliava. Kuršių nerija yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, o 2021 m. Neringa gavo Lietuvos kultūros sostinės titulą. Atsižvelgiant į tai, strateginiuose plėtros planuose numatyta, kad, siekiant gerovės Neringai, pradėtų darbų tęstinumo, užtarnauto pripažinimo išlaikymo, didžiausią dėmesį šiandien reikia skirti darnaus pajūrio ir vandens turizmo vystymui, siekiant mažinti sezoniškumą, kuriant patrauklią aplinką šio krašto svečiams ir miesto gyventojams.

"Neringa: legenda, kuri įkvepia" - tokia užsibrėžta savivaldybės vizija strateginiame plėtros plane 2021-2030 metams, kuria siekiama įkvėpti bendruomenę dalyvauti Neringos gyvenime ir jausti didelę atsakomybę už ją, taip pat ir svečius, kuriems Neringa sukuria jaukumo ir vienybės su gamta pojūtį - visi jaučiasi kaip namie.

"Artimiausias dešimtmetis yra visų mūsų rankose - tik nuo čia gyvenančiųjų, kuriančiųjų ir dirbančiųjų priklauso, kokiais laimėjimais Neringa pasižymės ateityje, - teigė meras D. Jasaitis. - Sieksiu, kad Neringa būtų garsi pasaulyje tiek švariais paplūdimiais, unikaliu kraštovaizdžiu, tiek ir savo bendruomene - tolerantiška viso pasaulio piliečiams, gebančia harmoningai derinti Kuršių nerijos gamtos ir kultūros ypatumus su čia gyvenančių ir besiilsinčių žmonių poreikiais."

Dešimties metų plėtros plane išskiriami 3 pagrindiniai prioritetai: darnaus pajūrio ir vandens turizmo bei konkurencingumo augimas; patraukios aplinkos gyvenimui ir poilsiui kūrimas; efektyvus Neringos savivaldybės valdymas. Ties kiekvienu prioritetu suformuluoti tikslai bei uždaviniai jiems pasiekti, parengtas priemonių planas. Dokumente pateiktas ir finansinis vertinimas, numatant finansavimo šaltinius bei lėšų paskirstymą pagal prioritetus, nustatyti pagrindiniai prioritetų efekto vertinimo rodikliai.


Plečiamos profilaktinio testavimo dėl COVID-19 grupės

Nuo šiol kur kas daugiau visuomenės grupių narių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu (COVID-19) ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami profilaktinius tyrimus.

Visoje šalyje profilaktinis valstybės ir atskirų savivaldybių administracijų numatytų grupių testavimas bus vykdomas reguliariai.

Iki šiol tokius tyrimus turėjo teisę atlikti tik medikai, socialinės globos įstaigų darbuotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, psichologai ar psichoterapeutai, dirbantys kontaktiniu būdu.

Nuo vasario 26 d. reguliariai registruotis tyrimui dėl koronaviruso galės:

- visi socialines paslaugas teikiantys darbuotojai;
- visi pedagogai ir dėstytojai, turintys kontaktą su mokiniais ar studentais;
- vaistinių darbuotojai;
- muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
- profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
- valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
- audinių ūkių darbuotojai;
- vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
- institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę.

Profilaktiniai tyrimai nepriklausomai nuo tiriamos grupės nėra tiksliniai ir atliekami asmenims, kurie:

- yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
- turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
- paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 90 dienų laikotarpiu.

Tyrimai vykdomi savivaldybių mobiliuosiuose punktuose.

Registracija vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą, telefonu ar pildant elektroninę registracijos formą (PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms) https://selfreg.myhybridlab.com.

Pildant elektroninę registraciją reikia turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Jei asmuo dirba įstaigoje ar įmonėje, registruojantis reikia įvesti juridinio asmens kodą.

SAM Spaudos tarnybos informacija

Raktažodžiai
Sidebar placeholder