LSDP mato Vyriausybę be V. Uspaskicho ir V. Gapšio

LSDP mato Vyriausybę be V. Uspaskicho ir V. Gapšio

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) neatmeta, kad Vyriausybė bus formuojama su Darbo partija, tačiau be jos teisiamų narių - partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho ir Vytauto Gapšio.

Tai LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė po partijos valdybos posėdžio pirmadienio vakarą.

"Mes tikrai nesiblaškome. Tas, kas vakar buvo sutarta, mes šiandien valdybos posėdyje sudarėme atskiras darbo grupes, kurios ruoš naują Vyriausybės programą, kita darbo grupė analizuos biudžeto įstatymo projektą. Kita darbo grupė vykdys derybas tarp trijų politinių partijų", - sakė LSDP lyderis.

Pasiteiravus, ar po Prezidentės pareiškimų Darbo partiją Vyriausybėje mato be V. Uspaskicho ir V. Gapšio, A. Butkevičius atsakė, jog tai tikėtina.

"Tai yra vienas iš svarstytinų klausimų ir aš tai esu viešai pasakęs, nes, manome, tol, kol vyksta teismas arba kol pareikšti kaltinimai arba įtarimai, tai turėtų būti susitarimas ir koalicijos daugumoje, kad tie žmonės vis dėlto negalėtų užimti atsakingų pareigų", - sakė A. Butkevičius. Kol kas, pasak LSDP lyderio, su šalies vadove toks variantas neaptartas.

Anot LSDP pirmininko, tai taikoma ne tik V. Uspaskichui bei V. Gapšiui, bet ir kitiems su teisėsauga reikalų turintiems asmenims.

A. Butkevičius teigė, kad kol kas socialdemokratai iš konservatorių ar liberalų nesulaukę pasiūlymų bendradarbiauti.

ELTA jau skelbė, jog Prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažino, kad Vyriausybę formuos socialdemokratai, tačiau pabrėžė, kad Vyriausybės formavime negali dalyvauti partija, kuri rinkimuose įtariama padariusi daugiausiai pažeidimų, t. y. Darbo partija, o jos lyderiai teisiami.

Sidebar placeholder