Aistros dėl kelio į pajūrį – automobiliai slenka 30 km/val. greičiu

Aistros dėl kelio į pajūrį – automobiliai slenka 30 km/val. greičiu

Juodkrantėje įsiplieskė ginčai dėl automobilių eismo Žaliuoju keliu, kuris veda prie jūros. Vieni džiaugiasi galimybe greitai pasiekti paplūdimį, kiti piktinasi, kad teršiamas oras, nebeliko vietos dviratininkams.

Pernai Neringos savivaldybės sprendimu transporto eismas Žaliuoju keliu buvo uždraustas. Tačiau tai nepatiko daliai Juodkrantės bendruomenės narių.

Gali privažiuoti kitaip

Kelio išsaugojimo pėstiesiems ir dviratininkams šalininkai aiškino, kad pajūrį automobiliais galima pasiekti per Avino kalną.

Priešininkų teigimu, tuomet prisideda 14 kilometrų ilgio lankas, o juo važiuodamos mašinos taip pat teršia gamtą.

Sprendimą uždrausti eismą Žaliuoju keliu atšaukę valdininkai mano, kad pirmiausia reikia įgyvendinti kitus variantus pasiekti pajūrį be nuosavų lengvųjų automobilių – teikti čia viešojo transporto, taksi ir kitokias paslaugas.

„Nuvykti į paplūdimį galima per Avikalnį – ten nutiestas puikus asfaltuotas kelias, tačiau dėl grupės žmonių kaprizų šalutinės siauros miestelio gatvės virto tranzitinėmis ne tik vietiniams gyventojams, bet ir sezono metu atvykstantiems poilsiautojams, kurie niekada nevažiuotų šiuo keliu, jei būtų nustatyta kitokia eismo tvarka“, – teigė juodkrantiškis Vytautas Polujanskas.

Kelionė dviračiu apkarto

Pasak jo, vis daugiau žmonių renkasi sveiką gyvenimo būdą – atostogaudami automobilį iškeičia į dviratį ar pasivaikščiojimus pėsčiomis.

Tačiau dabar jiems kelionė Žaliuoju keliu apkarto – dviračiais važinėti čia draudžiama, o pėstieji priversti kvėpuoti nuodingomis automobilių išmetamosiomis dujomis. Kadangi eismas leidžiamas tik iki 30 km/val. greičiu, aplinka dėl lėto važiavimo dar labiau teršiama.

Sidebar placeholder