Aktyvieji keleiviai Klaipėdoje važinės velobusu

Aktyvieji keleiviai Klaipėdoje važinės velobusu

Kylančioms kuro kainoms viešasis Klaipėdos transportas rado atsaką. Nuo š. m. balandžio pirmosios pradeda kursuoti pirmasis keleivių minamas elektrinis autobusas.

"Kol kas šis mercedesas tėra tik vienas", - teigia VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ (KKT) direktorius Gintaras Neniškis. "Jį mums testuoti pateikė pasaulyje pirmaujanti vokiečių kineziterapeutinės įrangos gamintoja SISYPHOS GmbH", - pasakoja jis.

Pasak direktoriaus, tiek stovimosios, tiek ir sėdimosios vietos yra su įranga, leidžiančia ne tik įprastai minti pedalus, tačiau įdarbinti, pageidaujant, visas keleivio raumenų grupes. Keleivis įlipęs pažymės prie tokio individualaus staklyno elektroninį bilietą ir pradės aktyviąją kelionę sukdamas elektros generatorių.

Kitą mėnesį, prasitęsiant terminuotąjį bilietą, iš jo kainos bus minusuojama taip prisuktų kilovatvalandžių kaina. Taigi aktyvusis keleivis kraudamas autobuso baterijas ne tik mankštinsis, bet ir taupys. Į įstaigas važiuojančių tarnautojų patogumui prie staklyno įtaisyta stilingas ir patogus portfelio laikiklis.

"Kol kas toks autobusas yra tik vienas. Ryžtingesnius sprendimus darysime tik įvertinę jo eksploatavimo patirtį", - ekologijos entuziastams nenori per daug žadėti KKT direktorius. "Jo įsigijimo kaina didesnė nei įprasto. Be to, sulaukiame neviešo, tačiau aršaus Klaipėdos sporto klubų savininkų pasipriešinimo. Jie dėl savo egoistinių interesų nepagrįstai tvirtina, esą tokie autobusai iškreips sveikatinimo paslaugų rinką", - guodėsi direktorius.

Pasak Gintaro Neniškio, demonstracinis SISYPHOS GmbH autobusas važinės visais miesto maršrutais. Jo įsitikinimu, lygiame Klaipėdos gatvių reljefe modernūs "sizifai" turi puikią perspektyvą.

 

 

 


Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder