"Konkursui paruošėme ne tik privalomus Jono Švedo kūrinius, bet ir kitus liaudies, klasikinės bei šiuolaikinės muzikos kūrinius. Klausydamiesi jaunųjų atlikėjų ir jau žinodami, kaip nuoširdžiai ir su kokiu malonumu mūsų mokiniai groja, susidarėme nuomonę, jog jie gyvena muzikos dvasia ir labai myli muziką. Daugelis žmonių nustemba išgirdę, kad kanklėmis grojamas Bachas, Vivaldis, kiti sudėtingi pasaulinio lygio kūriniai", - sakė J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja Rita Liubinienė, konkursui paruošusi tris kanklininkes.
Konkurse dalyvavo apie 100 jaunųjų muzikantų, nuo pirmaklasių iki studentų.
Idant nevirtų savo sultyse, jaunieji muzikantai koncertuoja respublikinėse Dainų šventėse, miesto renginiuose, įvairiose mokslo institucijose, vaikų darželiuose. Mokyklos lietuvių liaudies instrumentų orkestras "Šaltinis" - jau savo profesionalumu pagarsėjęs kolektyvas.
"Kanklės yra išskirtinis instrumentas, nes ne kiekvienas juo groja, jį pamatęs gal net nesugebėtų pasakyti, kaip juo groti ir atskleisti žmonėms jo žavesį. O mano mokytoja moka parinkti muzikos kūrinį pagal žmogaus charakterį, jo bruožus, ir dažniausiai pataiko. Man visi kūriniai savitai žavūs, tačiau labiau prie širdies yra ramesni. Tačiau konkurse grojau šiuolaikinį kūrinį, kuriame turėjau parodyti neramų ir veržlų charakterį. Bandau ne tik muzikos, bet ir kitoje savo mokykloje į kokį renginį įterpti kanklių skambėjimą, o muzikos mokyklos bendraamžių "liaudininkų" širdyse išties gyva tokia muzika, todėl iš rankų nesinori paleisti kanklių", - sakė Urtė Jakubėnaitė.
Mokytojo Ramūno Jonaičio mokinys birbynininkas Giedrius Želvys šį instrumentą pradėjo pūsti paskatintas sesers Gintarės, kuri sakė, jog grojimas kanklėmis ir birbyne labai gražiai skamba. Nuo to laiko vaikai ne tik dalyvauja konkursuose, bet ir groja šeimos šventėse.
Rašyti komentarą