Atkutę priekuliškiai verslininkai įžvelgia grėsmę

Atkutę priekuliškiai verslininkai įžvelgia grėsmę

Atsiradus Drevernos traukos centrui, pagyvėjo ir Priekulė – paskutinė stotelė iki marių. Verslininkai patenkinti parduotuvėse, maitinimo įstaigose sulaukdami daugiau pirkėjų, lankytojų. Optimizmo teikia, jog miestas pagražės rekonstravus pagrindinę Klaipėdos gatvę istoriniame senamiestyje, bet pokyčiai kelia nerimo dėl automobilių statymo.

Seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė: „Rekonstruojant Klaipėdos gatvę, bus atnaujinta infrastruktūra, taps patogiau ir gražiau istoriniame senamiestyje.“Savaitgalį padaugėja lankytojų

Drevernos mažųjų laivų prieplaukos atsiradimas pagyvino Priekulės miestą. Vasarą čia eismas intensyvesnis, ypač savaitgaliais – visais keliais žmonės traukia į Dreverną, Svencelę. Prie marių keliaujantys poilsiautojai, ekstremalaus sporto mėgėjai stabteli mieste pavalgyti ar kavos išgerti, nusipirkti maisto produktų, kokių nėra kitur.

Tai lyg ir kompensuoja prarastų pirkėjų skaičių – priekuliškiai traukia į neseniai miesto pakraštyje įsikūrusį prekybos centrą. Dėl to neramu vietinių parduotuvių savininkams. Tačiau žuvies parduotuvėlės pardavėja tvirtino, jog niekas nepasikeitė – ateina tie patys pirkėjai, vietiniai ar pravažiuojantys. Savininkai pasirūpinę gausiu asortimentu: rūkyta, šaldyta žuvimi, silke. Pirkėjų atvyksta ir iš kitų miestų.

Mėsos parduotuvėje „Ūkininko K. Baginsko mėsinė“ pardavėja Albina Bakšienė sakė daugiau pirkėjų sulaukianti savaitgalį. Čia kasdien pristatoma šviežia produkcija.

Baiminasi netekti pirkėjų

Pagrindinėje Klaipėdos gatvėje išsidėsčiusios verslininkų Budrių prekybos, viešojo maitinimo, nakvynės paslaugas teikiančios įmonės. Saulius Budrys patenkintas, kad šiemet apyvarta padidėjo apie 20 proc. Jis su šeima valdo karčemą „Mingė“, parduotuvę „Karčemos gaminiai“, svečių namus, cukrainę. Iš viso jose dirba 38 darbuotojai.

„Karštomis dienomis svečių namuose pritrūko vietų, – džiaugėsi verslininkas. – Čia apsistoja ir užsieniečiai, ir tautiečiai. Palyginti su ankstesniais metais, žymiai didesnis kambarių užimtumas.“

Pasak S. Budrio, poilsiautojai, turistai, keliaudami į Dreverną, iš kurios gali patekti į Juodkrantę, Nidą, pirmiausia susipažįsta su Priekule, naudojasi čia teikiamomis apgyvendinimo, maitinimo paslaugomis.

Ankstesniais metais priekuliškiai verslininkai nuogąstavo, jog dėl aplinkkelio per Dituvą sumažės pravažiuojančiųjų, taigi pirkėjų. Dabar jie kalba apie kitą grėsmę: numatyta Klaipėdos gatvės rekonstrukcija, kurią baigus nebeliks stovėjimo vietų prie svečių namų, cukrainės arba liks minimaliai.

„Negalėdami sustoti prie parduotuvės, keliaujantys žmonės pas mus nebeužsuks, nes jiems nepatogu, – nusivylęs kalbėjo S. Budrys. – Betgi mūsų pirkėjai – 80 proc. pravažiuojančiųjų. Automobilių kelių direkcija (AKD) prie Susisiekimo ministerijos nenori leisti sustoti. Kodėl jos negali paveikti rajono Savivaldybė?“

Verslininkė Rima Šiaulienė iš UAB „Šiauliai AR“ patvirtino, jog pastaraisiais metais Priekulė sulaukia daugiau žmonių. Jie taip pat lankosi Rimos ir Alfredo Šiaulių parduotuvėse, naudojasi nakvynės, viešojo maitinimo paslaugomis. Tačiau nerimo dėl ateities yra. „Jeigu centre uždraus stovėti, negerai, nes visi išlipę iš automobilio nori tiesiai į parduotuvę“, – kalbėjo R. Šiaulienė.

Gatvės rekonstrukcija ne tik džiugina

Miestelėnai seniai laukia naujų pokyčių Priekulės istoriniame senamiestyje. Šiuo metu rengiamas projektas rekonstruoti Klaipėdos gatvę (tai valstybinis kelias, priklausantis AKD prie Susisiekimo ministerijos) nuo Priekulės tilto iki degalinės. Pasak Priekulės seniūnės Daivos Bliūdžiuvienės, ji niekada nebuvo remontuojama, tik atkarpos, kur blogiausia eismui būklė atsirasdavo.

Įgyvendinus šį projektą, bus atnaujinta kelio danga, šaligatviai, lietaus vandens surinkimo sistema, įrengtas apšvietimas, pastatyti suoliukai. „Miesto erdvė istoriniame senamiestyje bus modernizuota, tačiau išsaugant vertybes, būdingas istorinio paveldo teritorijai, – kalbėjo seniūnė. – Miestas taps ne tik patrauklesnis, bet ir patogesnis. Juk dabar šaligatviai nepritaikyti neįgaliesiems, nepatogu tėvams stumti vežimėlius.“

Tačiau šiuo projektu nenumatoma miesto centre projektuoti automobilių stovėjimo vietas prie parduotuvių. Po Klaipėdos gatvės rekonstrukcijos čia būtų galimybė sustoti vos keliose vietose.

„Mes savo nuožiūra negalime daryti, ką sugalvoję, nes ši atkarpa – valstybinis kelias, taigi valstybės turtas, – kalbėjo D. Bliūdžiuvienė. – Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų, taip pat investuos AKD – įrengs važiuojamąją kelio dalį ir šaligatvius.“ Seniūnė neslėpė, jog baiminamasi, kad neprarastų šio projekto lėšų, kaip jau kadaise nutiko su kitu objektu.

Tai, kad miesto centre nenumatyta stovėjimo vietų, nerimą kelia verslininkams S. Budriui ir A. Šiauliui, kurių prekybos įmonės įsikūrusios šioje vietoje. Taigi praėjusią savaitę abu verslininkai su seniūne ir rajono valdžios atstovais buvo nuvykę į AKD derėtis dėl automobilių statymo vietų įrengimo rekonstruojant Klaipėdos gatvę.

D. Bliūdžiuvienė kaip svarų argumentą, kad reikalingos centre automobilių stovėjimo vietos, surado istorinę nuotrauką, kurioje užfiksuota, jog prie dabartinių S. Budrio įmonių pastato stovėjęs automobilis. Tačiau derybos nepavyko.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder