Šioje istorinėje vietoje buvo atidengtas atminties įamžinimo memorialas – paminklas.
Vėliau visi buvo pakviesti aplankyti sovietmečiu slėptas, bet visiems vietiniams Švėkšnos gyvenvietės žmonėms žinomas partizanų kapines. Anot renginio organizatorės, BDMPB meno vadovės Gražinos Lukauskienės, „kalbėdami apie rezistenciją, iš tikrųjų kalbame apie suverenumo netekusios ar neturinčios tautos tautiškumo pasireiškimą. Laisvos tautos normalus tikslas – kurti, gyventi, mąstyti laisvai. Pavergta tauta irgi siekia to tikslo, bet jai tai yra nepalyginamai sunkiau.“
Pokario partizanų kovos gausiai prisidėjo prie pilietiškumo ir patriotizmo ugdymo. 1944 – 1953 m. – ginkluotos kovos laikotarpis laikomas labiausiai kariškai organizuotu bei reikšmingiausiu.
Renginio metu LDK BDMPB vadas plk. ltn. Algirdas Mackoniskariams papasakojo partizaninių kovų taktinę specifiką. Apie rezistencines kovas vykusias Vakarų Lietuvojepasakojo Priekulės Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus muziejininkė Sabina Vinciūnienė.
Gyvais išlikusiais atsiminimais dalijosi tų laikų liudytojai, tai buvusios ryšininkės Zita Rūta Ciparienė – Lietuvaitė ir Jadvyga Šikšnienė - Ramunė , kurios dar kartą priminė skaudžius Lietuvai istorijos momentus. Renginyje taip pat dalyvavo Klaipėdos ir Šilutės Šaulių sąjungos šauliai, bei Priekulės moksleiviai.
Partizaninis karas pareikalavo daug aukų. To karo ideologija buvo paremta partizanų tikėjimu, kad demokratinės valstybės, padės susigrąžinti pavergtą laisvę, o gyvoji istorija gali kur kas daugiau mus išmokyti, net jei kai kuriuos jos kąsnius ir itin sprangu nuryti.
Rašyti komentarą