Inkilus pradėjo pirkti tik nuleidus kainą

Inkilus pradėjo pirkti tik nuleidus kainą

Šeštadienį vidurdienį Teatro aikštėje prasidėjo tradicinė Kaziuko mugė. Rasti vietos senamiestyje pasistatyti automobiliui nebuvo lengva. Oras puikus, tad žmonių, norinčių ir ką nors nusipirkti, ir šiaip pasižmonėti, daug. Mugėje išgirsi ir lenkiškai, ir angliškai kalbančių, nemažai vaikšto mažyčiais šuneliais nešini. Beje, vyksta apklausa – teiraujamasi, ar patinka mugė, ko pasigendama. Jau traukia virtinės ir grįžtančiųjų iš mugės. Tiesa, tokių minių kaip per Jūros šventę, žinoma, nėra.

Prekiaujama įprastinėmis verbomis, kurių mažytę galima nusipirkti ir už 5-8 Lt, didesnės kainuoja 18-20 Lt ir daugiau. Šiemet atsirado ir originalesnių, ir keistesnių, ir padažytų verbų. Gal kiek ryškesnis velykinis ir pavasarinis akcentas. Galima ir šiaudinį zuikį, ir verbą su zuikiu, ir kiaušinuką, ir sausuolių puokštelę nusipirkti ir pasidėti Velykoms.

Kad ir kaip keista, gana noriai perkamos storos vilnonės kojinės, bet tik gražios, kainuojančios 25-45 Lt. Jų pardavėjos sakė, kad net per Jūros šventę megztų šiltų dalykų prekyba gerai vyksta. Kailinės šlepetės kainuoja 30-48 Lt, galima nusiderėti iki 28 Lt. Pilna megztų šliuryčių. O veltinius tapukus Girulių bendruomenės moterys pardavinėja po 70 Lt. Jų šiuolaikinė veltinė verba kartu su servetėle kainuoja 20 Lt.

Šiemet nemažai mugėje inkilų. Ponas, parduodantis juos po 25 Lt, guodėsi, kad jų niekas neperka, bet kainos nuleisti neketino. Užtat už kelių žingsnių inkilais, kurių vienas kainavo 15 Lt, prekiavusios moterys sakė, kad tik nuleidus kainą 5 Lt, juos pradėjo pirkti. Užtat puokštelės su mažu inkiliuku, kainuojančias tik po 4 Lt, buvo gana noriai perkamos.

Žinoma, buvo ir atsiveštinių prekių – drambliukų, apklijuotų kriauklėmis iš Tailando, ir netgi antikvarinių kėdžių , pirktu aukcione Švedijoje, kurių dvi kainavo 800 Lt, ir kiniškų niekučių. Buvo ir tokių prekeivių, kurie net nesitikėjo nieko parduoti, bet atvyko reklaminiais tikslais. Pavyzdžiui, gargždiškiai siūlė pirkti didžiulį vandens kubilą už 1300 Lt.

Ir kalvystės dirbinių meistrai itin geros prekybos nesitikėjo, jiems irgi svarbu buvo pasireklamuoti. Nors bešnekinant vieną meistrą priėjusi moteris teiravosi, kiek kainuoja didelis „kuisis“ (uodas) ir išgirdusi kainą 120 Lt, neišsigando, o puolė jį visaip kaip apžiūrinėti. Beje, vorų buvo ir veltinių, ir megztinių, ir gintarinių, ir visokių. „Žiūrėk jis dar ir voratinklyje“, - kikeno dvi pagyvenusios moteriškės, apžiūrinėjančios voriuką, kainuojantį 12 Lt. Pasirodo, vienos jų anūkė labai bijo vorų, tad svarstė, ar nenupirkus ir nepadovanojus - gal pripras.

Šiemet Kaziuko mugėje galima nusipirkti obuolių sūrį už 14 Lt, „matriošką“, sakoma, padarytą Lietuvoje - už 35 Lt, visokiausių riešinių (graži su gintarais – 40 Lt), juodo gintaro apyrankę – už 100 Lt, medinį kiaurasamtį - už 15 Lt, nedidelę beržinę vantą už 3 Lt, meduolį – už 7 Lt ir t. t.

Kalbinti žmonės mugėje pasigedo šventiškesnės nuotaikos. Žinia, jos tiems, kurie ragavo karštą raudonųjų dobilų alų su medumi, jos netrūko. Be to, šiemet mugėje buvo labai ankšta. Prekybininkai įsikūrę labai arti vieni kitų, tad moteriai su vežimėliu, norinčiai ką nors nusipirkti, jau buvo sunku prasibrauti minioje. Trumpai tariant, šiemet pasigesta erdvės.

Klaipėdiečiai tradiciškai guodėsi, kad jau keleri metai vis tos pačios ir tos pačios prekės, ir šitas stovintis vanduo nesikečia. Tad norintiems ką nors originalaus nusipirkti ir šių metų mugėje nėra kas veikti.

Prekybininkai tarpusavyje kalbėjosi, kad šiemet nemažai jų kolegų išbildėjo į Vilnių, tad likusiems Klaipėdoje prekyba geriau sekėsi. Užtat viena verbų pardavėja iš Joniškio, atvykusi į Klaipėdos mugę pirmą kartą, negalėjo atsidžiaugti, kad jos verba čia perkama ir už 18 Lt, tuo tarpu kai Joniškyje ir Šiauliuose pavyksta parduoti tik už 8 Lt.

Belieka tikėtis kad pamažu Kaziuko mugė Klaipėdoje įsilinguos, ir rytoj Teatro aikštė vėl bus pilna žmonių. Beje, galima derėtis ir nusiderėti po lituką nuo kiekvienos šlepetės. O jei kainos nenuleidžia, reikia sakyti: „Taigi jus žiurkės apipuls“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder