Iškilminga rikiuote paminėtas Karinių jūrų pajėgų įkūrimas
Iškilminga rikiuote paminėtas Karinių jūrų pajėgų įkūrimas

Trečiadienį Karo laivų flotilėje kariai išsirikiavo iškilmingai Karinių jūrų pajėgų padalinių ir laivų įgulų rikiuotei, kuri buvo skirta pajėgų atkūrimo 20-osioms metinėms paminėti.

Šiemet sueina lygiai 20 metų nuo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų atkūrimo. 1992 m. liepos 4 d. Krašto apsaugos ministro įsakymu Pakrančių apsaugos rinktinės Atskirajam laivų divizionui buvo įteiktos atkuriamų Lietuvos karinių jūrų pajėgų vėliavos.

"Pradžia buvo itin sunki - pradėjome su kateriu "Vėtra" ir tik vėliau įsigijome kelias fregatas. Daug jūreivių buvo išėję į civilinę laivybą, teko po vieną rankioti. Per pirmąsias BALTOPS pratybas 1993 metais teko naktimis nemiegoti - nemokėjome kalbos, nebuvome matę tokių dokumentų... Keliese bandydavome skaityti gaunamą informaciją ir ją suprasti.

Dabar viskas daug paprasčiau - turime didelį būrį karininkų, kurie praėję mokslus ir moka po 4-5 užsienio kalbas. Tobulėti visada yra kur, tačiau drąsiai galiu pasakyti, jog minimalų lygį esame pasiekę", - naujienų portalui VE.lt pasakojo vienas iš KJP pradininkų, vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas.

Jam talkino ir iškilmingą rikiuotę stebėjęs kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Jo teigimu, jūrų pajėgos ne tik sėkmingai augo per šiuos du dešimtmečius, tačiau ir tapo neatskiriama Lietuvos kariuomenės dalimi.

Šiuo metu Karines jūrų pajėgas sudaro 11 laivų, kurie daugiau kaip 10 kartų per metus dalyvauja tiek šalies, tiek tarptautinėse pratybose. Juos apžiūrėti kviečiami ir miestiečiai - Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos metu, liepos 6 d., 12-18 val. bus galima apsilankyti visų tipų KJP laivuose, stovinčiuose Kruizinių ir karo laivų terminale, taip pat apžiūrėti KJP atkūrimo 20-ies metų sukakties paminėjimo proga įrengtą jūrų pajėgų ekspoziciją.

Sidebar placeholder