Klaipėdos bendruomenėms - vėl pusė milijono litų

Klaipėdos bendruomenėms - vėl pusė milijono litų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savivaldybės bendruomenėms šiems metams vėl skyrė 8 mln. litų, už kuriuos bus galima įgyvendinti įvairius visuomeninius projektus. Klaipėdai, kaip ir pernai, skirta apie pusę milijono.

Artimiausiu metu minėtos lėšos bus paskirstytos visoms savivaldybėms, kurios už jas turės įgyvendinti Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 m. programą. Kam naudoti šias lėšas, spręs vietos bendruomenių tarybos, sudarytos iš seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ar kitų gyvenamųjų vietovių gyventojų, šiose teritorijose veikiančių bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Lėšos galės būti skirtos labiausiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir grupėms, vaikų ir jaunimo užimtumui, kultūriniams ir švietėjiškiems renginiams, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, sportui ir sveikatinimui, bendruomeninei veiklai organizuoti ir kitoms, vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančioms iniciatyvoms.

Pasak ministerijos Bendruomenių reikalų skyriaus vedėjo Arūno Kučiko, Klaipėdos savivaldybei, kaip ir pernai, bus skirta apie pusę milijono litų.

"Kiekvienai savivaldybei skiriamą sumą nulemia objektyvus rodiklis - trejų paskutiniųjų metų dirbančiųjų žmonių skaičius, kurį gauname iš Mokesčių inspekcijos", - sakė A. Kučikas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų poskyrio vyriausiosios specialistės Dianos Pilelienės teigimu, pernai uostamiesčio bendruomenės nesugebėjo panaudoti tik 60 litų, kuriuos teko grąžinti į šalies biudžetą.

"Dažniausiai pinigus buvo nuspręsta skirti vaikų žaidimo aikštelėms įrengti ar sutvarkyti, sportiniams įrenginiams", - sakė D. Pilelienė.

Anot jos, dabar iki balandžio pabaigos savivaldybė turės suderinti pinigų skirstymo tvarką, o gegužę bendruomenės jau galės pradėti svarstyti, kokius projektus už juos įgyvendinti.

Pernai ministerijos skirtos lėšos buvo paskirstytos atsižvelgiant į gyventojų skaičių vietos bendruomenių tarybose - Danės bendruomenei skirta 148 tūkst. Lt, Marių - beveik 141 tūkst. Lt, Baltijos - per 141 tūkst. Lt, Pajūrio - 84,5 Lt.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder