Klaipėdos rajono taryba: verslui – dar didesnė pagalba

Klaipėdos rajono taryba: verslui – dar didesnė pagalba

Vyriausybei siekiant padėti verslui, kuris dėl karantino patyrė nuostolių, į tai reaguoja ir Klaipėdos rajono taryba. Šiandien pritarta sprendimui atleisti smulkųjį verslą nuo vietinės rinkliavos mokėjimo už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas. Kitaip tariant, visose rajono viešosiose vietose bus galima prekiauti ar teikti kitas paslaugas nemokamai.

Rinkliavą nuo gegužės pirmosios Klaipėdos rajono taryba naikina iki šių metų pabaigos. Nuo šio mokesčio atleisti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Šis sprendimas galioja visame rajone. Tai reiškia, kad Tarybos nustatytose viešosiose vietose rinkliavos nereikės mokėti lauko kavinėms, gėlių pardavėjams, maistu prekiaujantiems vagonėliams ir panašiai.

 „Bet koks verslas kuria darbo vietas, generuoja pajamas į biudžetą, todėl būtina priimti sprendimus, leisiančius jam bent kiek palengvinti finansinę naštą, patirtą dėl karantino. Visi suprantame, kad ši situacija neeilinė, o tokiose situacijos reikalingi ir neeiliniai sprendimai. Mūsų pareiga reaguoti ir ieškoti būdų, kaip padėti tiek gyventojams, tiek verslui. Todėl šiuos žingsnius ir darome“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Sumažinta finansinė našta tėvams

Tai jau nebe pirmas Tarybos žingsnis dėl pagalbos verslui, vaikus auginančioms šeimoms ir finansinių sunkumų dėl karantino patirsiantiems gyventojams. Balandžio pradžioje buvo priimtas sprendimas 50 procentų sumažinti mokestį už kovo mėnesį už ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymą, taip pat ir mokestį už neformalųjį švietimą. O balandžio mėnesį nuo šių mokesčių rajono darželinukų, muzikos mokyklų, Gargždų sporto mokyklos bei Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro ugdytinių tėvai buvo visai atleisti.

Taip pat Taryba vienbalsiai priėmė sprendimą padėti ir rajono gyventojams, kurie dėl karantino neteko darbo ar jiems sumažėjo pajamos. Jie į Savivaldybę galės kreiptis dėl periodinės pašalpos. Jos dydis vienam žmogui gali siekti daugiau nei 260-imt eurų. Ir tokia pašalpa būtų mokama karantino metu ir tris mėnesius po jo pabaigos

Pagalba verslui

Atsižvelgiant į susiklosčiusią padėtį, kai šalyje paskelbus karantiną savo veiklą turėjo stabdyti daugelis verslų, Taryba papildė ir mokesčių lengvatų teikimo taisykles. Tai reiškia, kad jei verslas dėl karantino patyrė nuostolių, galės prašyti mokestinių lengvatų. Pritarta ir siūlymui įmonėms, kurios karantino laikotarpiu patirs nuostolių, mažinti nekilnojamojo turto ir žemės mokestį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder