Klaipėdos rajono turgavietėse – pokyčiai

Klaipėdos rajono turgavietėse – pokyčiai

Nors prekyba Dituvos turguje vyksta nuo neatmenamų laikų, tik praėjusį ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta teritoriją Nidos gatvėje Dercek­liuose įtraukti į viešųjų vietų, kuriose gali būti vykdoma prekyba, teikiamos paslaugos, sąrašą.

Prekybininkai buvo vaikomi

„Pamename laikotarpį, kai prekyvietė pradėjo formuotis Nidos g. Derceklių k. ir Pavasario g. Dituvos k. Tuomet prekiautojai buvo vaikomi atitinkamų institucijų, nes nebuvo nustatytos prekybos vietos, nebuvo teisinio pagrindo, kuo vadovaujantis būtų galima išduoti dokumentą, leidžiantį prekiauti savo produkcija“, – prisimena Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė.

Anot jos, apie 2008 m. seniūnija, gavusi papildomų lėšų, pastatė prekybos paviljoną ir buvo pradėtas formuoti žemės sklypas. Parengus žemės dokumentus, sklypas Nidos g. konkurso tvarka buvo išnuomotas „Tilžės turgui“.

Seniūnė „Bangai“ pasakojo, kad tuo pačiu metu vadinamojo „Blusų turgaus“ savininkas taip pat tvarkė dokumentus dėl žemės paskirties ir turgelio veiklos įteisinimo Pavasario g., Dituvos k. Dabar žmonės čia legaliai prekiauja dėvėtais rūbais, sendaikčiais ir kt.

Kaip minėta, praėjusį ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta ir teritoriją Nidos gatvėje Dercekliuose įtraukti į viešųjų vietų, kuriose gali būti vykdoma prekyba, teikiamos paslaugos, sąrašą.

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiosios specialistės Ritos Rapalienės, toks siūlymas paruoštas atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus ir Priekulės seniūnijos prašymą. Mat baigėsi sutartis su minimos prekyvietės veiklą administravusia UAB „Tilžės turgus“.

„Kad žmonės ir toliau galėtų parduoti savo gaminius, seniūnija prašė, kol atsiras naujas administratorius, suteikti teritorijai prekybą joje leidžiantį statusą“, – informavo R. Rapalienė. Prekybos leidimai išduodami Priekulės seniūnijoje.

Jaučia administratoriaus poreikį

Priekulės seniūnė D. Bliūdžiuvienė akcentavo, jog šis turgus žmonėms labai svarbus, čia gyventojai prekiauja ne tik drabužiais, bet ir savo ūkyje užaugintais ar pagamintais pirminiais žemės ūkio produktais, gaminiais.

„Iki šiol ši teritorija nebuvo įtraukta į viešųjų vietų, kuriose gali būti vykdoma prekyba, sąrašą paprasčiausiai dėl to, kad ją administravo „Tilžės turgus“. Tačiau pastaroji bendrovė sutartį nutraukė, išmontavo tvorą, išsivežė biotualetus, konteinerius, tad šiuo metu sąlygos prekybai yra prastos.

Vadovaudamasi Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu, Priekulės seniūnija išduos leidimus norintiesiems prekiauti žmonių vadinamame Dituvos turgelyje“, – informavo D. Bliūdžiuvienė.

Tačiau seniūnija tikisi, kad Savivaldybė greitai priims sprendimą dėl turgavietės administratoriaus parinkimo. Mat turgaus administratorius turi būti atsakingas, kad turgavietė atitiktų teisės aktuose nustatytus higienos reikalavimus teritorijai, patalpoms, įrengimams, atliekų tvarkymui, vandens tiekimui, asmens higienai, maisto produktams.

Seniūnija negali vykdyti turgaus administravimo funkcijos, nes neturi maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo“, – aiškino D. Bliūdžiuvienė.

Depolitizuota Gargždų turgaus valdyba

Priminsime, jog neseniai UAB „Gargždų turgus“ buvo atliktas auditas, kurio metu nustatyta, jog bendrovės veikla neekonomiška, neefektyvi, nevykdoma vidaus kontrolė, nevaldomos rizikos.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas informavo, kad siekiant depolitizuoti valdybą buvo pakeista jos sudėtis. Nuspręsta atsisakyti politinio pasitikėjimo pareigūnų, tokiu būdu siekiant gerinti įmonės valdymą.

„Ar direktorius tinkamas eiti pareigas, sprendžia įmonės valdyba. Svarbiausia užtikrinti, kad nesutriktų turgaus veikla ir šia paslauga galėtų naudotis miesto ir rajono gyventojai. Šiuo metu valdyba yra priėmusi sprendimą, kad esamas vadovas turi tęsti savo veiklą“, – teigė Administracijos direktorius A. Bogdanovas.

UAB „Gargždų turgus“ direktorė yra Danutė Jonikaitė. Šiandieninė UAB „Gargždų turgus“ valdyba – Daiva Dilytė, Savivaldybės administracijos atstovė, Leidimų ir licencijų skyriaus vedėja, valdybos pirmininkė; Edita Lenkauskaitė, nepriklausoma valdybos narė; Vytautas Čeledinas, valdybos narys, atstovaujantis privatiems akcininkams; Mantas Virbauskas, Savivaldybės administracijos atstovas, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas.

Sidebar placeholder