Legendiniam skrydžiui paminėti - paroda Klaipėdoje

Legendiniam skrydžiui paminėti - paroda Klaipėdoje

Liepos 15 d. sukanka 80 metų, kai skrydžiui per Atlantą iš Niujorko Floido Beneto oro uosto 1933 m. pakilo legendiniai „Lituanica“ pilotai Steponas Darius ir Stasys Girėnas. Po dviejų dienų, įveikę vandenyną ir 6411 km kelią, lakūnai žuvo virš tuometinės Vokietijos (dabar Lenkija) teritorijos. Pilotų žygdarbiui pagerbti Klaipėdoje nuo liepos 15 dienos veikia speciali paroda.

Klaipėdos prekybos ir pramogų centre „Akropolis“, šalia „Pegaso“ knygyno, dvi savaites uostamiesčio gyventojai ir miesto svečiai galės susipažinti su Jūrinės žuvininkystės mokslų daktaro ir kolekcininko Šarūno Toliušio surinktais eksponatais.

Parodoje bus galima pamatyti visą lakūnų skrydžio istoriją – pasirengimą jam, skrydį per Atlantą, žuvusiųjų pagerbimą – atspindinčius 1932 – 1935 m. spaudos leidinius: „Lietuvos žinias“, „Palangą“, „Bangą“, „Darbo Lietuvą“ ir kitus.

Svarbiausias parodos akcentas – išsaugotas vokas, kurį S. Darius ir S. Girėnas iš Niujorko, drauge su likusia pašto siunta, gabeno į Lietuvą.

Lietuvių lakūnai buvo pirmieji oficialiai iš JAV į Europą skraidinę oro paštą – tai buvo dar vienas žingsnis aviacijos ir pašto istorijoje, o S. Dariui ir S. Girėnui – galimybė gauti skrydžiui papildomų lėšų.

„Istorinės parodos Klaipėdos „Akropolyje“ – o jų šiemet surengėme jau visą ciklą – sulaukia itin didelio lankytojų dėmesio. S. Dariaus ir S. Girėno skrydis per Atlantą yra vienas kertinių mūsų šiuolaikinės istorijos įvykių, todėl džiaugiamės, kad klaipėdietis kolekcininkas Š.Toliušis „Lituanicos“ aštuoniasdešimtmečio progą nusprendė unikalius eksponatus pademonstruoti viešai“, - sako Klaipėdos „Akropolio“ valdytojas Ovidijus Zibalis.

„Lituanica“ skrydžiui paminėti skirta paroda Klaipėdos „Akropolyje“ vyks iki liepos 31 dienos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder