Mažeikiuose dėl grįžusių darbininkų iš Italijos kilusi situacija valdoma

Mažeikiuose dėl grįžusių darbininkų iš Italijos kilusi situacija valdoma

Mažeikiuose dėl grįžusių darbininkų iš Italijos kilusi situacija valdoma, teigia savivaldybė.„Viskas yra valdoma, nereikia panikuoti“, – BNS ketvirtadienį sakė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė.

Ji teigė, kad iš Šiaurės Italijos yra sugrįžę iš viso 28 vienos Mažeikiuose registruotos įmonės darbuotojai.

Iš jų 11 yra mažeikiškiai, taip pat 11 žmonių iš Visagino, trys iš Klaipėdos, po vieną iš Pasvalio bei Kėdainių, dar vieno gyvenamosios vietos savivaldybės atstovė neįvardijo.

„Jie neina į darbą, visi užpildę anketas, kaip ir rekomendavo sveikatos ministras. Su kiekvienu darbuotoju kontaktuoja įmonės vadovai, kad darbuotojai dvi savaites neitų į darbą“ , – teigė valdininkė.

„Šiuo metu jie yra atostogose“, – pridūrė ji.

Pasak jos, 11 mažeikiškių grįžo per Rygos oro uostą, kai kurie kiti – per Vilniaus.

„Jie grįžo antradienį vėlai vakare, mažeikiškiai grįžo per Rygos oro uostą. Kiti tikriausiai grįžo per Vilniaus oro uostą“, – sakė L. Nagienė.

Ji neatskleidė, kokios įmonės darbuotojai grįžo iš Šiaurės Italijos, tačiau teigė, kad tai metalo apdirbimu, suvirinimo paslaugomis užsiimanti įmonė.

„Įmonė geranoriškai su mumis bendradarbiauja, šiandien atvyko pas mus į posėdį ir mes gražiai pasikalbėjome“, – pasakojo savivaldybės administracijos direktorė.

Ji taip pat pridūrė ketvirtadienį po pietų į savivaldybę kviečianti kitas Mažeikių įmones, kurios vykdo darbus Italijoje ir kitose šalyse, kuriose šiuo metu fiksuojamas koronaviruso protrūkis.

A. Veryga: parvykę žmonės turi saviizoliuotis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį BNS teigė, kad šie iš Šiaurės Italijos parvykę žmonės turi saviizoliuotis.

„Aiškinamės (situaciją – BNS), ir savivaldybė ten adekvačiai reaguoja. Pagal Infekcijų kontrolės įstatymą galima net ir areštą taikyti. Įmonė pati viską turi daryti. Dabar tie žmonės, kurie yra parvykę, turi saviizoliuotis“, – teigė ministras.

Pasak A. Verygos, savivaldybė gali pati priimti sprendimus dėl koronaviruso grėsmės.

„Savivaldybė turi savo ekstremalių situacijų komisiją, ji gali rinktis ir priimti sprendimus. Nelaukti, kiekvieną kartą iš ministerijos nuvažiuos žmonės, patikrins įmonę. Jie visus mechanizmus turi, tiesiog tegu reaguoja savivaldybė“, – sakė A. Veryga.

„Savivaldybė gali skelbti savo ekstremalią situaciją, gali aktyvuoti savo mechanizmus. Mes juk neuždrausime įmonių veiklos“, – pridūrė jis.

Apie mažeikiškius, ilgą laiką dirbusius Šiaurės Italijoje ir grįžusius į Lietuvą antradienį, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Mažeikių rajono vicemerė Lina Rimkienė.

Įraše ji teigė, kad įmonės darbuotojai slepia įmonės duomenis, taip pat neaišku, ar visi užpildę kontaktines anketas dėl koronaviruso.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder