Miestelį atidarė šimtai jėgos aitvarų

Miestelį atidarė šimtai jėgos aitvarų

Savaitgalį, jėgos aitvarų ir burlenčių mėgėjų mekoje – Svencelės kaime (Klaipėdos raj.) ant Kuršių marių kranto, duris atvėrė pirmoji Lietuvoje moderni rekreacinė gyvenvietė SVENCELĖ. Šimtai ekstremalaus sporto entuziastų ir poilsiautojų ne tik patogiai apsigyveno, bet ir mėgavosi pirmąsyk Rytų Europoje surengtu tarptautiniu bendru jėgos aitvarų (angl. kite) ir vandenlenčių (angl. wakeboard) „Kite & Wake“ festivaliu, kuriame dalyvavo sportininkai iš penkių šalių.

Tai pirmoji didelio projekto „Svencelės sala“ dalis, į kurią investuota daugiau nei 1 mln. litų. Poilsiavietė suprojektuota atsižvelgiant į jėgos aitvarų ir burlenčių mėgėjų poreikius, kurių esant vandens sportui palankioms oro sąlygoms, vidutiniškai susirenka apie 200 savaitgaliais, sezono metu, o į atidarymą sugūžėjo net daugiau nei 400.

Pasak Všį „Svencelės krantas“ direktorius ir projekto koordinatorius Luko Rekevičiaus, Svencelėje pastatyti 23 konteineriai, kuriuos specialiai gyvenimui – su vitrininiais langais, durimis, apšiltinimu, įrengė Šilalės meistrai. Viename konteineryje patogiai išsimiegoti gali 4 žmonės. Svečiams nereikia rūpintis patalyne ir rankšluosčiais. Atskiruose konteineriuose įrengti modernūs dušai, tualetai, skalbykla ir lauko prausyklos. Šiomis paslaugomis gali naudotis ir poilsiautojai, keliaujantys su nameliais ant ratų. Jiems specialiai įrengta infrastruktūra apsistojimui.

Visa poilsliavietė padalinta į dvi zonas. Vienoje – poilsis mokamas, nuomojami konteineriai, vietos kemperiams ir palapinėms, o kitoje pusėje už kūdros - atvira zona be patogumų. Ant marių kranto įrengta kavinė su belaidžiu interneto ryšiu ir dengta terasa jėgos aitvarų varžyboms stebėti. Kavinės virtuvės šefas siūlo įvairiausių šviežiai pagamintų patiekalų, o artimiausiu metu jiems gaminti naudos mariose sugautą žuvį ir vietos ūkininkų produkciją.

Poilsiavietės kūrėjai pasirūpino ir pramogomis, kai vėjas mariose bus nurimęs. Teritorijoje buvęs tvenkinys išplatintas, jame įrengtas reversinis kabelis su tempimo mechanizmu vendenlentėms („wakeboards“) arba vandens slidėms. Dėl savo paprastumo ir nesudėtingumo vandenlentės yra bene sparčiausiai populiarėjantis vandens sportas ir pramoga pasaulyje, tad čia praktikuotis gali ir pradedantieji, ir patyrę sportininkai.

Konteinerių miestelio koncepciją sukūrė ir įgyvendino studijų „Andrė Baldi Architektūra – Urbanistika“ ir „Aketuri Architektai“ architektai Andrė Baldišiūtė, Milda Rekevičienė, Algimantas Neniškis, Ignas Uogintas ir Lukas Rekevičius.

UAB „Svenceles sala“ vadovė Rugilė Malinauskienė akcentuoja, kad Svencelės projekto pagrindinis tikslas – tapti traukos objektu, o vėliau, atsižvelgiant į poreikius, infrastruktūra bus plečiama. „Apgyvendinimo paslaugų kainos pas mus konkurencingos lyginant su kitais pamario kempingais, mes labiau orientuojamės į paslaugų kompleksiškumą. Todėl partnerių teisėmis pasikvietėmė keturias banglentininkų su aitvarais mokyklas: „Surf House“, „Board Sports“, „X-Pro“ ir „Go2kite“, kurios organizuoja renginius, varžybas, prekiauja įranga, teikia mokymo paslaugas, o mes administruojame, - pasakoja R. Malinauskienė.

Tolimesniam Všį „Svencelės krantas“ daugiafunkcinio projekto infrastruktūrai plėtoti bus reikalingi dar 9 mln. Litų, tačiau tikimasi kad išvystyta infrastruktūra pritrauks dešimteriopai didesnes investicijas. Pasak bendros Svencelės projekto koncepcijos autorės architektės Andrės Baldišiūtės, šio projekto tikslas - sujungti rekreaciją su jau egzistuojančiu regiono kraštovaizdžiu ir kultūrinėmis ypatybėmis. Teritorijoje planuojama sukurti naują aktyvaus turizmo (poilsio) traukos centrą – mažųjų laivų uostą, vandens kanalų sistemą ir apgyvendinimo infrastruktūrą, remiantis Olandijos bei Danijos šalių patirtimi akcentuojant Kuršių marių regiono gamtines vertybes bei etnografnius motyvus. Esama situacija bus plėtojama, panaudojant regiono savybes naujai gyvenamajai aplinkai sukurti. Projekto vizija – dinamiška ir lengvai pritaikoma teritorija, kuri visus metus trauktų lankytojus iš Lietuvos ir užsienio turistus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder