Mingėje medžiai iškirsti teisėtai

Mingėje medžiai iškirsti teisėtai

Į visuomenės pyktį sureagavusiems prokurorams nepavyko įrodyti, kad daugiau kaip 250 medžių lietuviškąja Venecija vadinamame unikaliame Mingės kaime iškirsti neteisėtai. Negana to, jie darbus atlikusiems verslininkams ir Šilutės rajono valdžiai dar privalės kompensuoti nemažas ilgai trukusio bylinėjimosi išlaidas.

Šilutės rajono savivaldybė net neįtarė, koks triukšmas kils ir kokia teismų karuselė įsisuks 2010 metų vasarą pradėjus įgyvendinti Mingės kaimo krantinių sutvarkymo projektą, kuriam Europos Sąjunga skyrė beveik 2 mln. eurų. Šiuolaikiškų prieplaukų įrengimas pareikalavo aukos, kuri šokiravo ne tik aplinkosaugininkus, bet ir daugybę žmonių. Atliekant darbus teko nukirsti 251 įvairių rūšių ant upės kranto augantį medį. Projekto vykdytojai neslėpė, kad buvo galima jų ir neliesti, tačiau tokiu atveju darbai būtų labai pabrangę.

Visuomenei pasipiktinus, viešąjį interesą ėmė ginti Klaipėdos apygardos prokuratūra. Iškeltos civilinės ir baudžiamosios bylos pasiekė teismus, permainingas bylinėjimasis truko kelerius metus. Jį baigė prokurorams ir medžių gynėjams nepalankus galutinis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo verdiktas, kuriuo panaikintas Klaipėdos apygardos teismo sprendimas. Šiuo Šilutės rajono savivaldybė ir medžius iškirtusi UAB „Šilutės polderiai“ buvo įpareigoti valstybei atlyginti dėl saugomos teritorijos suniokojimo padarytą žalą - kartu sumokėti kiek daugiau nei 162 612 eurų.

Lietuvos Aukščiausiasis teismas konstatavo, kad Kultūros paveldo departamento leidimas kirsti medžius nuo polderių šlaitų nebuvo reikalingas, tad jokie neteisėti veiksmai neatlikti, nes visi kiti būtini leidimai gauti. Darbus atlikusiai bendrovei ir Šilutės rajono savivaldybei Generalinė prokuratūra turės padengti bylinėjimosi išlaidas, įvertintas atitinkamai 8476,48 ir 4695,81 euro.


Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder