Minijos kaimas išvengė betoninių krantinių

Minijos kaimas išvengė betoninių krantinių

Pagal Kultūros paveldo departamento (KPD) pageidavimus pakoreguotame Minijos kaimo krantinių sutvarkymo projekte neliko vietos nei pontoninėms prieplaukoms, nei betonu grįstiems pėsčiųjų ir dviračių takams ant Lietuvos Veneciją nuo potvynių saugančių pylimų.

Vietoj betono – akmenys ir plastikas

Dabar siūloma koncentruotis į kaimo teritorijoje esančių pylimų atstatymą iki projektinio aukščio ir abiejų Minijos upės krantų sutvirtinimą akmenimis bei medžio imitacija padengtais plastikiniais poliais.

Priešprojektiniuose siūlymuose taip pat numatyta ties kiekviena kaimo sodyba įrengti 32 vietas mažųjų laivų švartavimosi tilteliams tvirtinti ir 2 stacionarias prieplaukas dideliems laivams. Švartavimosi tiltelių įrengimu turės pasirūpinti sodybų šeimininkai. Nuo jų ant pylimo viršaus ves mediniai nukeliami laipteliai.

Dviračių ir pėsčiųjų takus ant pylimų dabar jau siūloma išgrįsti sutankintu gruntu. Jie turėtų būti iki 2 metrų pločio su pažeme įrengtu apšvietimu. Prie takų planuojama pastatyti suoliukų ir šiukšliadėžių.

Bendruomenė – už

Pirmadienį šie priešprojektiniai siūlymai buvo pristatyti Minijos kaimo bendruomenei. Vietos gyventojai iš esmės jiems pritarė. Tačiau liko neatsakyta į klausimą, kas eksploatuos sutvarkytas krantines.

Anot Šilutės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Viktoro Bičkausko, galimos dvi išeitys: krantines perdutoi Minijos kaimo bendruomenei kartu su prievole jas prižiūrėti ir tvarkyti iš surinktų švartavimosi mokesčių, arba tam reikalui steigti naują įstaigą.

Dėl šio reikalo, pasak V. Bičkausko, dar bus svarstoma.

Spaudžia terminai

Minijos kaimo krantinių sutvarkymo projektas turėjo būti pradėtas įgyvendinti dar praeitų metų vasarą. Tačiau po skandalo dėl upės pakrantėse plynai iškirstų medžių jo vykdymas buvo sustabdytas.

Statybos darbus Minijos kaimo pakrantėse tikimasi atnaujinti nuo liepos mėnesio, o visi projekte numatyti darbai turės būti užbaigti iki 2013 metų vasario.

Sumažėjus projekto apimtims, sumažėjo ir Minijos krantinių sutvarkymo sąmata – nuo beveik 6,6 mln. litų iki maždaug 4,5 mln. Lt. Atlikusius milijonus savivaldybė norėtų panaudoti kitiems projektams.

Minijos kaimo krantines tvarkys UAB "Šilutės polderiai“, kuri buvo laimėjusi ir pirmąjį rangos konkursą.

"Šilutės ETA žinios"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder