Minijos medkirčiai grįžta į Lietuvos Veneciją

Minijos medkirčiai grįžta į Lietuvos Veneciją

Uždaroji akcinė bendrovė "Šilutės polderiai“ artimiausiu metu planuoja atnaujinti ES fondų iš dalies finansuojamo Minijos kaimo (Šilutės rajono Kintų seniūnija) krantinių sutvarkymo projekto parengiamuosius darbus, kurie buvo nutraukti praeitų metų vasarą, po to, kai šios įmonės darbuotojai, neturėdami Kultūros paveldo departamento (KPD) suderinto techninio projekto, "nušienavo“ Minijos upės pakrančių medžius – per kelias dienas ten buvo iškirsta per 250 įvairių lapuočių.

Kaimas išvengė betoninių krantinių

Pagal KPD pageidavimus pakoreguotame Minijos kaimo krantinių sutvarkymo projekte neliko vietos nei pontoninėms prieplaukoms, nei betonu grįstiems pėsčiųjų ir dviračių takams ant Lietuvos Venecija vadinamą kaimą nuo potvynių saugančių pylimų.

Dabar bus koncentruojamasi į kaimo teritorijoje esančių pylimų atstatymą iki projektinio aukščio ir abiejų Minijos upės krantų sutvirtinimą akmenimis bei medžio imitacija padengtais plastikiniais poliais.

Pakoreguotame projekte taip pat numatyta ties kiekviena kaimo sodyba įrengti 32 vietas mažųjų laivų švartavimosi tilteliams tvirtinti ir 2 stacionarias prieplaukas dideliems laivams. Švartavimosi tiltelių įrengimu turės pasirūpinti sodybų šeimininkai. Nuo jų ant pylimo viršaus ves mediniai nukeliami laipteliai.

Dviračių ir pėsčiųjų takai ant pylimų greičiausiai bus išgrįsti sutankintu gruntu. Jie turėtų būti iki 2 metrų pločio su pažeme įrengtu apšvietimu. Prie takų planuojama pastatyti suoliukų ir šiukšliadėžių.

Sumažėjus projekto apimtims, sumažėjo ir Minijos krantinių sutvarkymo sąmata – nuo beveik 6,6 mln. litų iki maždaug 4,5 mln. Lt. Atlikusius milijonus Šilutės rajono savivaldybė norėtų panaudoti kitiems turizmo infrastruktūros plėtros kaimiškose rajono vietovėse projektams.

Pirmiausia išraus medžių kelmus

UAB "Šilutės polderiai“ parengiamuosius Minijos krantinių sutvarkymo projekto darbus norėtų atnaujinti kuo greičiau, kad iki žiemos spėtų kaip galima daugiau padirbti. Tačiau, anot šios bendrovės vadovo Arūno Jagmino, viskas priklausys nuo orų, bus atsižvelgta ir į Minijos kaimo gyventojų nuomonę.

"Minijos kaime dar ilsisi žmonės. Todėl tarsimės su visais vietos gyventojais, kada mums pradėti dirbti. Su jais derinsime ir visą darbų eigą, – patikino "Šilutės polderių“ direktorius. – Daug kas priklausys ir nuo oro sąlygų. Jeigu žemę ir toliau taip merks lietūs, mums gali būti sudėtinga privažiuoti prie upės kranto su sunkiąja technika. Tačiau tikimės, kad viskas bus gerai, ir iki žiemos spėsime šį tą nuveikti“.

Minijos kaimo krantinių sutvarkymo projekto rangovinė bendrovė pirmiausia žada išrauti pernykštį skandalą primenančius medžių kelmus ir sukalti plastikinius polius kairiąjame upės krante.

Visus projekte numatytus darbus įmonė turės užbaigti iki 2013 metų vasario pabaigos.

Civilinis ieškinys – vis dar teisme

Po pernykščio skandalo dėl Minijos kaimo pakrantėse iškirstų medžių darbo neteko tuometinis UAB "Šilutės polderiai“ direktorius Rimantas Liatukas ir Nemuno deltos regionio parko, į kurio teritoriją patenka Minijos kaimas, direkcijos vadovas Nerijus Gricevičius.

Nuošalyje neliko ir teisėsaugos institucijos: Šilutės rajono apylinkės prokuratūroje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o Klaipėdos apygardos prokuratūra kreipėsi į apygardos teismą su civiliniu ieškiniu dėl žalos atlyginimo gamtai – prokurorai prašė priteisti valstybei iš Šilutės rajono savivaldybės ir UAB “Šilutės polderiai“ 561 468 litų.

Ikiteisminį tyrimą Šilutės rajono apylinkės prokuratūra jau nutraukė, Minijos medkirčių veikloje neįžvelgusi nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Tuo tarpu civilinė byla dėl žalos gamtai vis dar nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.

"Šilutės ETA žinios"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder