Minijos medkirčių vadovas neteko darbo

Minijos medkirčių vadovas neteko darbo

UAB “Šilutės polderiai” direktorius Rimantas Liatukas šį antradienį buvo atleistas iš darbo.

R. Liatuko kėdė subraškėjo po to, kai ruošdamiesi įgyvendinti iš ES fondų finansuojamą Minijos kaimo krantinių sutvarkymo projektą, jo vadovaujamos bendrovės darbininkai Minijos upės pakrantėse galimai neteisėtai iškirto apie 250 medžių.

Žalą gamtai aplinkosaugininkai įvertino daugiau kaip 560 tūkst. litų.

Civilinis ieškinys Klaipėdos apygardos teismą pasiekė rugpjūčio pradžioje. Atsakovais šioje byloje yra UAB “Šilutės polderiai” ir Šilutės rajono savivaldybė.

Plynas medžių iškirtimas Minijos upės pakrantėse Lietuvos Venecija vadinamame kaime “Šilutės polderių” bendrovei atsirūgo dar ir 6,6 mln. litų vertės sutarties praradimu. Mat Šilutės rajono savivaldybės administracija prieš kurį laiką nusprendė nutraukti su šia bendrove pasirašytą Minijos kaimo krantinių sutvarkymo projektavimo bei rangos darbų sutartį ir rengti naują konkursą iš ES fondų finansuojamam projektui vykdyti.

Rugpjūčio pabaigoje Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Giedrius Danėlius Šilutės rajono apylinkės prokuratūrai pavedė atlikti ikiteisminį tyrimą dar ir dėl galimų aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių taisyklių pažeidimo, nurodydamas, kad kartu reiktų spręsti klausimą ir dėl galimybės baudžiamojon atsakomybėn patraukti atsakingus pareigūnus, išdavusius leidimą kirsti medžius Mingės kaime, Nemuno deltos regioniniame parke.

Kirsti medžius Minijos kaime leido Kintų seniūno Antano Kliženčio vadovaujama komisija. Ant leidimo taip pat pasirašė Šilutės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas, savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus ir tuometinis Nemuno deltos regioninio parko direktorius Nerijus Gricevičius.

Pastarasis už tai jau anksčiau buvo atleistas iš darbo.

Lig šiol R. Liatukas buvo vertinamas kaip geras specialistas. Praeitų metų rugpjūtį jam buvo įteiktas Klaipėdos apskrities viršininko padėkos raštas už nuopelnus krašto melioracijai…

Pranešama, kad naujuoju UAB “Šilutės polderiai”direktoriumi pagrindinė jos akcininkė Žemės ūkio ministerija paskyrė UAB “Šilutės melioracija” gamybos direktorių Arūną Jagminą. Naujas pareigas jis turėtų pradėti eiti po savaitės.

"Šilutės ETA žinios"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder