Naujajam turgui - dar viena priekaištų lavina

Naujajam turgui - dar viena priekaištų lavina

Klaipėdos smulkaus ir vidutinio verslo taryboje dar kartą pasipylė priekaištai UAB "Naujasis turgus" vadovybei. Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininko pavaduotojas ir Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius dar kartą bandė miesto politikus ir verslininkus įtikinti, jog įkainiai šiame turguje yra per aukšti, o sąlygos netinkamos.

Pasak D. Botyriaus, dėl minėtų priežasčių turguje katastrofiškai mažėja prekeivių, todėl baiminamasi, kad šio turgaus neištiktų senojo turgaus likimas. "Prekybininkai nesugeba išsilaikyti ir vietos tuštėja. Net jei jie sugebėtų prisitaikyti prie šių įkainių, jų vis tiek laukia daugybė papildomų mokesčių. Pavyzdžiui, prekiaujantiems mėsa tenka mokėti už mėsos išpjaustymą ar neparduotos produkcijos saugojimą šaldytuvuose", - pasakojo D. Botyrius.

Be to, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos atstovo teigimu, sąlygos naujajame turguje taip pat ydingos. Kyla problemų dėl stogo, tualetų, šaldytuvų bei kitų dalykų. Anot jo, itin prasta turguje ir psichologinė atmosfera. Prekybininkai, išdrįsę prasitarti apie nepatogumus, yra tučtuojau iššifruojami ir kviečiami ant kilimėlio, grasinama, jog bus iškeldinti iš vietos ir panašiai. O tai, anot D. Botyriaus, visai nesunku padaryti, nes kažkodėl šiame turguje su prekybininkais nėra sudaromos sutartys, todėl darbo vieta iš jų atimta gali būti bet kada.

Teigiama, jog prekybininkams labiausiai apmaudu, jog UAB "Naujasis turgus" prekybininkų sąskaita užsidirba nemažus pinigus. Į savivaldybės biudžetą iš šios įmonės kasmet suplaukia per 300 tūkst. litų, o "Snoro" banko sąskaitoje pražuvo 4 mln. litų.

UAB "Naujasis turgaus" valdybos pirmininkais, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas tikino, jog prekybininkų skundai neatitinka tikrovės. Esą įkainiai turguje nesikeitė nuo 2008-ųjų, nors viskas nuo tol yra gerokai pabrangę, šiuo metu ir ateityje taip pat neketinama jų keisti. Jis teigė, jog sąlygos turguje gerinamos pagal numatytą veiklos planą. Juo numatyta remontuoti stogą, pirkti naujus šaldytuvus ir panašiai. V. Karmanovo manymu, prekybininkai traukiasi dėl kitų priežasčių - emigracijos, kasos aparatų įvedimo ir kitų.

Diskusijos metu nutarta, jog savivaldybės administracijos bus prašoma pateikti Klaipėdos bei kitų miestų turgų įkainių palyginimą, taip pat susistemintas pastabas ketinama pateikti turgaus valdybai, kad ši galėtų ieškoti problemų sprendimo būdų.

Sąlygos Naujajame turguje pakankamai geros

Zinaida KARPALO, l.e.p UAB "Naujasis turgus" direktorė

Dabartiniai turgaus įkainiai buvo patvirtinti dar 2008 metais ir nuo to laiko nebuvo keisti, nors kainos aplinkui kilo nežmonišku greičiu. Mums pabrango elektra, vanduo ir panašūs dalykai, tačiau tai kompensavome savo lėšomis. Kalbant apie papildomus mokesčius, jie taip pat yra adekvatūs. Už mėsos kilogramo iškapojimą imame 12 centų, už saugojimą šaldytuve - 20 centų už kilogramą. Nemanau, kad tai yra daug. Kalbant apie sąlygas, noriu paklausti: gal senajame turguje jos yra geresnės? Tada prekybininkai eitų ten, ar ne? Mūsų sąlygos yra pakankamai geros ir nuolat stengiamės jas patobulinti. Minėti 4 mln. litų buvo sukaupti per 8 metus, 1 mln. buvo vien palūkanų. Juos ketinome investuoti į Minijos gatvės turgelio rekonstrukciją, o ne šiaip išleisti. Galų gale, esame verslininkai, ir turime uždirbti. Kalbant apie sutartis - manome, jog nesudarydami jų, darome prekybininkams paslaugą, mat jiems tereikia mokėti už faktiškai išbūtą dieną, o ne kaip kitur - sumoka už mėnesį visą sumą ir nesvarbu ar gali kažkurią dieną prekiauti ar ne. Sunku pasakyti, iš kur kyla toks pasipiktinimas. To greičiausiai siekia suinteresuotos grupės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder