Neįgaliesiems – naujos galimybės pažinti Klaipėdos rajoną

Neįgaliesiems – naujos galimybės pažinti Klaipėdos rajoną

Į lankytinas Klaipėdos rajono vietas atvykę neįgalieji jau gali patogiu būdu sužinoti informaciją apie objektą – rajone įrengta nauja ženklinimo infrastruktūra, pritaikyta ir neįgaliųjų poreikiams.

Universalus dizainas – patogus visiems

Iškilias linijas bei kitus žymėjimus turintys ženklai su Klaipėdos rajonu bei jos lankytinais objektais padeda susipažinti akliesiems ir silpnaregiams. Ženklai įrengti sėdinčio žmogaus akių aukštyje, kad tekstą galėtų perskaityti ir turintys judėjimo negalią. Tokie ženklai labai domina ir vaikus – jie gali patys perskaityti, paliesti iškilias raideles. Tekstas pateiktas didesniu šriftu, kad būtų lengvai įskaitomas regos negalią turintiems ar sunkiau tekstą suvokiantiems vaikams bei turintiems intelekto negalią.

Taip Klaipėdos rajonas prisideda prie to, kad pažintinė infrastruktūra būtų skirta kuo platesniam žmonių ratui, o informacija apie lankytinus objektus suprantama ir prieinama visiems. Lankytinų vietų ženklinimo ir informavimo infrastruktūra, atnaujinta vadovaujantis universalaus dizaino principais, turi būti lengvai prieinama ir pritaikoma visiems, taip pat – ir specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Projektą įgyvendino UAB „Bipa“, turinti ilgametę patirtį infrastruktūros, pritaikytos neįgaliesiems, gamyboje. Siekiant kuo geriau išsiaiškinti iškylančias problemas, įgyvendinant projektą bendradarbiauta su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos neįgaliųjų draugija.

Klaipėdos regione iš viso įrengti net 58, iš jų – 29 Klaipėdos rajone, ženklinimo infrastruktūros objektai, informuojantys apie lankytinus objektus: taktiliniai žemėlapiai, bareljefiniai stendai, informaciniai stendai su Brailio raštu bei ženklai, informuojantys, kad infrastruktūra pritaikyta žmonėms su negalia.

Lietuvos verslo paramos agentūros įvertinimas

Įgyvendinant projektą, nuolat glaudžiai bendradarbiauta ir su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA).  ,,Europos burės“ – geriausių ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų rinkimai. Jau dvyliktą kartą Finansų ministerijos organizuojamuose rinkimuose „Europos burės“ siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausią vertę žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus.  LVPA delegavo Klaipėdos rajono savivaldybę nominacijai „Už investicijas į žmogų“. Daugiau apie tai čia.

Projektą „Turizmo informacinės infrastruktūros sukūrimas ir pritaikymas neįgaliųjų poreikiams pietvakarinėje Klaipėdos regiono dalyje“ iš dalies finansavo Europos Sąjungos fondai. Jį Klaipėdos rajono savivaldybė įgyvendino kartu su partnerėmis – Šilutės rajono bei Neringos savivaldybėmis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder