Nidoje niekas negali nušauti stirnos

Nidoje niekas negali nušauti stirnos

Pačiame Nidos centre šuo apdraskė ir sužalojo stirniną. Jau kelias dienas įvairios tarnybos tik skėsčioja rankomis ir baksnoja viena į kitą, stumdydamos atsakomybę. [CITATA] O sužeistas gyvulys iki šiol trimis kojomis atšokuoja į gyvenvietę tikėdamasis pagalbos.

Į redakciją paskambinęs nidiškis Jonas M. teigė, kad laikraštis yra paskutinė jo viltis. Vyriškis skundėsi nuo praėjusio ketvirtadienio negalįs prišaukti pagalbos sužeistam gyvuliui.

"Visą žiemą į mūsų kiemą ateidavo penkios stirnos, kurios ėsdavo čia augančias tujas. Tačiau praėjusį ketvirtadienį jas užpuolė kažkoks juodas šuo. Mes su žmona tuo metu grįžome iš pajūrio. Šunį spėjau nuvyti, tačiau jis vienam stirninui apdraskė šlaunį.

Kitą dieną jis vėl atėjo į kiemą, tačiau jau užpakalinė koja tabaluoja. Matyt, tas šuo bus ir kaulą sulaužęs. Skambinau medžiotojams, tie sako gyvenvietėje negalį medžioti. Aišku, jei būtų briedis, mėsos kalnas, jie neatsikalbinėtų.

Žmona skambino gamtos apsaugos agentūrai, į Nacionalinį parką. Visi kratosi. Tame parke net nusipersti be leidimo negalima, o kai reikia padėti gyvuliui - visi į krūmus", - piktinosi nidiškis.

Vyriškis negalėjo pasakyti, kieno šuo galėjo užpulti laukinį gyvulį.

"Savaitgaliais čia privažiuoja poilsiautojų, iš didmiesčių atvažiuoja ir butų savininkų. Gali būti, kad kas nors iš jų ir atsivežė tą šunį. Jo veislė man atrodė panaši į labradoro", - svarstė Jonas M.

Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento Neringos agentūros vedėjas Justinas Stončaitis "Vakarų ekspresui" teigė apie sužeistą stirniną nieko negirdėjęs.

"Tik iš jūsų šią informaciją išgirdau. Reikėtų kreiptis į medžiotojus", - teisinosi J. Stončaitis.

Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijos vadovės pareigas einanti Lina Dikšaitė apgailestavo, kad sužeistas gyvulys iki šiol nesulaukė pagalbos.

"Gaila, kad taip įvyko. Specialistai nuvyko į vietą, aiškinasi. Žinoma, gyvenvietėje medžioti negalima. Bet gal pavyks gyvulį nuvyti į mišką?" - svarstė L. Dikšaitė.

Vakar dieną KNNP darbuotojai įprastoje vietoje sužeisto gyvulio nerado.

"Gyventojai sakė, kad jis ten ateina rytais. Susitarėme, kad jei dar kartą jį pastebės, iškart kvies mus. Mėginsime sugauti, pažiūrėti, gal tas sužalojimas nėra labai sunkus. Tačiau nuo ketvirtadienio gyvulys jau galėjo prarasti daug jėgų", - dienraščiui kalbėjo Martinas Duobinis, KNNP direkcijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjas.

Stirniną iki jo sužeidimo nufotografavusi nidiškė Irena suskubo nustatyti tikrąjį šuns šeimininką.

"Tai tokia E. S. Be manęs, dar viena kaimynė gali paliudyti. Tik E. S. ginsis, kad tai jos šuo. Juk tokios baudos gresia..." - staigiai kaltininką nustatė ponia Irena.

Įtariamojo šuns šeimininkė nustebo išgirdusi tokius kaltinimus.

"Negali būti. Mano šuo, beveislė kalytė, tikrai yra "gerietė". Ji - vaikų šuo. Be to, stengiuosi būti sąžininga - esu ją užregistravusi, paskiepijusi. Išvesdama pasivaikščioti uždedu antsnukį. Kaimynai net stebisi, kam, sako, tokiam geram šuniui antsnukį dedi? Gal čia kokių nors atvykėlių šuo? Juk privažiuoja į Nidą poilsiautojų ir paleidžia šunis", - susijaudinusi svarstė įtariamojo šuns šeimininkė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder