Organas iš Klapėdos į Kauną skraidintas sraigtasparniu

Organas iš Klapėdos į Kauną skraidintas sraigtasparniu

Pasieniečių sraigtasparniu iš Klaipėdos į Kauno klininkas buvo sėkmingai perskraidintos donoro kepenys transplantacijos operacijai.

Tai pirmas toks Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnio skrydis gabenant organus transplantacijai.

Trečiadienį vakare iš VSAT Aviacijos bazės Paluknyje, Trakų rajone, pakilęs pasieniečių sraitasparnis „Eurocopter“ netrukus nusileido prie Kauno klinikų. Čia į orlaivį įlipo medikai, kurie sraigtasparniu buvo atskraidinti į vieną iš Klaipėdos ligoninių.

Po atliktos operacijos donoro kepenis, lydimi tų pačių medikų, VSAT pilotai skubiai parskraidino į Kauno klinikas. Skrydis pasieniečių sraigtasparniu iš uostamiesčio į Kauną tetruko apie 50 min.

Kaune organas buvo persodintas jo laukusiam ligoniui. Pirminiais duomenimis, operacija praėjo sėkmingai.

Pasieniečių sraigtasparnis ketvirtadienį po vidurnakčio po sėkmingo skrydžio grįžo į bazę Trakų rajone.

Gegužės viduryje VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras pasirašė sutartį, numatančią galimybę moderniais pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter“ skraidinti transplantacijai reikalingus organus. VSAT pilotai organus yra pasirengę operatyviai gabenti ir iš užsienio šalių.

VSAT sraigtasparniai „Eurocopter“ yra ypač greitaeigiai, ekonomiški, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali leistis kone ligoninių kiemuose ar jų teritorijose.

Šiuo metu VSAT Aviacijos rinktinė eksploatuoja 5 sraigtasparnius: du „Eurocopter EC120B Colibri“, du „Eurocopter EC135“ ir vieną „Eurocopter EC145“.
Sidebar placeholder