Nuo vasaros pradžios Palangos policija sulaukė beveik 200 pranešimų dėl ilsėtis trukdančio triukšmo vėlyvą vakarą ar naktį.
Į policiją skambinantys žmonės dažniausiai skundžiasi dėl iš kavinių sklindančios garsios muzikos, kuri girdima iki paryčių.
Naktį triukšmas netyla
Pareigūnai supranta, kad Palanga yra kurortas, į kurį žmonės atvažiuoja norėdami ir pasilinksminti, todėl triukšmaujančius stengiamasi tik įspėti ir paprašoma pritildyti muziką.
Pasak Palangos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Kęstučio Bončkaus, nuolat veikiančių kavinių vadovai policijos nurodymų klauso, nes pyktis su pareigūnais nenori. Bet su pajūryje trumpalaikius renginius organizuojančiais verslininkais ar tik sezono metu dirbančių kavinių atstovais susitarti būna sunkiau.
Tiems, kurie nepaiso įspėjimų ir prašymų, surašomi administracinių nusižengimų protokolai. Šią vasarą už viešosios tvarkos trikdymą nubausti 27 asmenys.
Tačiau už triukšmą numatomos baudos yra tokios menkos, kad verslininkai jų visai nesibaido.
Garsi muzika sklido iki ryto
Neseniai garsiojoje Palangos „Auskos“ viloje kelias naktis triukšmingai siautusio festivalio „Pudra 1444“ organizatorių sutramdyti nepajėgė ir kurorto policija.
„Galite rašyti mums protokolus, bet muzikos mes nepatildysime“, – tokį atsakymą išgirdo pareigūnai atvykę raminti festivalio rengėjų. Naktį muzika buvo aiškiai girdima net už pusantro kilometro nuo renginio vietos.
Privačiai įmonei nuomojamo „Auskos“ viešbučio teritorijoje mados ir muzikos festivaliu „Pudra“ pasivadinęs renginys prasidėjo ketvirtadienį.
Po vidurnakčio prie jūros įsisiūbavusios linksmybės buvo girdimos net gyvenantiems už Klaipėdos plento.
Pasak palangiškių, nors muzika buvo girdima visą naktį, užsidarius langus miegoti dar buvo įmanoma.
Naktį į šeštadienį „Pudra“ visiškai pašėlo. Iki 7 valandos ryto nuo trankaus triukšmo vibravo net uždaryti langai.
Taip toli girdimam triukšmui įtakos turėjo ir savaitgalį pajūryje pūtęs stiprus vakaris, tačiau užmigti negalėjusiems žmonėms nuo to lengviau nepasidarė.
Palangą užplūdę poilsiautojai vietiniams kelia ir galvos skausmą.
Puskilometris nuo „Auskos“ Birutės parko kvartale gyvenantys žmonės skundėsi, kad savaitgalį jiems tekdavo miegoti dienomis, nes visas tris naktis užmigti jie negalėję.
Ateidavo vis nauji pažeidėjai
Tą naktį nuo 1 val. 42 min. iki 6 val. 11 min. policijai buvo perduoti penki bendruoju pagalbos telefono numeriu skambinusių žmonių pranešimai.
Dar daugiau pasipiktinusių žmonių skambučių sulaukė bendrojo pagalbos telefono 112 operatoriai, kurie informuodavo, kad policijai apie triukšmą jau pranešta.
Raminti „Auskoje“ besilinksminančio jaunimo naktį policija važiavo keletą kartų.
Kiekvieną kartą už viešosios rimties trikdymą buvo surašomi protokolai, bet pareigūnams paklausus, kas festivalyje atsakingas už leidžiamą muziką, prisistatydavo vis kitas žmogus.
Taip buvo daroma tam, kad tam pačiam asmeniui nebūtų fiksuojamas pakartotinis pažeidimas.
Pirmą kartą už šį pažeidimą numatoma bauda nuo 20 iki 80 eurų, o antrą kartą už tai baudžiama nuo 80 iki 300 eurų bauda.
Naktį į šeštadienį protokolai surašyti dviem merginoms ir vaikinui, kuriems buvo skirta pusė minimalios baudos – po 10 eurų.
Paskutinę naktį iš šeštadienio į sekmadienį festivalis vyko jau kiek tyliau, tačiau pranešimo sulaukusiems policijos pareigūnams vis vien teko atvykti ir nubausti dar ketvirtą asmenį.
Gyventojų poilsis nerūpėjo
Policijos pareigūnai teigė pirmą kartą susidūrę su tokiais įžūliais festivalio rengėjais.
„Renginys, kuriam savivaldybės leidimo nereikėjo, vyko privačioje viešbučio teritorijoje, tad jo nutraukti negalime.
Galėjome rašyti tik administracinius protokolus, tačiau privalomuoju nurodymu tesiekiančios 10 eurų baudos organizatorių negąsdino“, – pasakojo tą naktį budėję policijos pareigūnai.
Prašant sumažinti muzikos garsą iš jų buvo netgi atvirai šaipomasi – atvykus į festivalio vietą nebe pirmą kartą jiems buvo pasakyta, jog garsas sumažintas 9 procentais.
Kad aplinkui gyvenančių žmonių poilsis festivalio rengėjus menkai jaudina, įsitikino ir pirmadienį į „Auską“ atvykęs „Lietuvos ryto“ žurnalistas.
Festivalio rengėjų atstovu prisistatęs Mykolas teigė, kad jokio didelio triukšmo čia nebuvę: „Žmonės girdėjo jiems mažiau įprastą garsą ir dėl to nepasitenkinimą reiškė vos vienas kitas žmogus.“
Palangą užplūdę poilsiautojai vietiniams kelia ir galvos skausmą.
Jo nejaudino ir tai, kad neįprastas triukšmas sklido visą naktį ir žmonėms trukdė ilsėtis.
„Kai naktį į langą garsiai barbena lietus arba ūžia audra, žmonės juk nepuola skambinti policijai. Tarkim, kad tą savaitgalį Palangoje tris naktis siautė audra“, – dėstė Mykolas.
Apkaltino dėl melagingo pranešimo
Aktyvių piliečių nepasitenkinimas triukšmu Palangoje gali atsisukti ir prieš patį pranešėją.
Apie J.Basanavičiaus gatvėje iš kavinės „Flamingas“ (buvęs „Laukinių Vakarų salūnas“) nuo 20 val. iki 21 val. 30 min. sklindančią garsią muziką tris kartus policijai pranešęs kurorto verslininkas 54 metų Audronius Macius sulaukė kaltinimų dėl melagingo pranešimo.
Už tai jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir kitą savaitę bus nagrinėjama administracinė byla.
Pasirodo, visus tris kartus į „Flamingo“ kavinę atsiųsti policijos patruliai jokios garsios muzikos neužfiksavę.
„Ar aš mažas vaikas, kad prisistatydamas kelis kartus skambinėčiau policijai be jokio reikalo? Mano kavinė yra priešais „Flamingą“, iš kurio muzika tą vakarą taip garsiai grojo, kad terasoje dirbančios mano padavėjos negalėjo susikalbėti su klientais. Jei jau visus tris kartus mano pranešimas esą nepasitvirtino, kodėl tuomet patruliai neužėjo į priešais esančią kavinę pasiaiškinti, kas čia taip įkyriai skambinėja?“ – policijos pareigūnų veiksmų nesuprato verslininkas.
Policijos atstovų teigimu, tarp dviejų šalia esančių kavinių savininkų yra kilusi nesantaika, o pranešimais apie tariamą triukšmą konkurentą buvo mėginta paspausti su policijos pagalba.
Rašyti komentarą