Per 0,5 mln. litų Palangos merijai kainuosiantis įrenginys bus ne tik atrakcija, bet ir esą papildys kurorto iždą. Mat planuojama įdiegti muzikos užsakymo už pinigus programą. Palangos politikai viliasi, kad naujas poilsiautojų traukos objektas Jūratės gatvėje taps ir nauju Palangos traukos centru bei atsvara vasarą perpildytai Jono Basanavičiaus gatvei. O įrengus dar ir žiemą veikiančias lazerių instaliacijas, imituojančias vandens čiurkšles, bus padidintas Palangos patrauklumas ir ne sezono metu.
Tačiau Palangos miesto savivaldybės tarybos opozicijos atstovai įžvelgia lėšų švaistymą, juolab kad dalis fontanui skirtų pinigų bus paimta iš vadinamojo pagalvės mokesčio, kurį sumoka kiekvienas Palangoje apsinakvojęs poilsiautojas.
Panašus šokantis ir grojantis fontanas jau trečius metus veikia Druskininkuose. Jis, anot šio kurorto valdžios, ne tik neatsipirko, bet ir reikalauja nuolatinių išlaidų priežiūrai.
Kaina nebaugina
Šiuo metu į pagrindinę Palangos Vytauto gatvę įsirėžusios ir paplūdimių link vedančios Jūratės gatvės pradžioje galima išvysti neseniai sutvarkytą, bet kol kas tuščią aikštę. Būtent šioje vietoje ketinama įrengti šokantį bei grojantį fontaną, kurio konstrukcija užims 121 kv. m plotą. Šiuo metu jau parengti dokumentai, skirti objekto statybų leidimui suderinti, o rugsėjį planuojamos ir statybos.
Pasak fontaną įrengsiančios Palangos savivaldybei priklausančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, 11 metrų ilgio ir pločio fontanas bus palyginti didelis ir, jo nuomone, atsieis palyginti nebrangiai. „Per tris mėnesius pastatysime fontaną su 220 purkštukų. Tai kainuos apie 428 tūkst. litų. Kitais metais dar už maždaug 150 tūkst. litų bus įrengta papildoma jo funkcija: šviesos lazeriai, žiemą imituosiantys vandens čiurkšles. Tad fontanas galės veikti visus metus, net kai užšąla vanduo“, - LŽ sakė K. Skierus.
Šiemet fontanas turėtų pradėti veikti gruodį, tad Palangos lankytojai Naujuosius metus galės sutikti klausydamiesi savo mėgstamos muzikos ir stebėdami vandens čiurkšlių šokį. „Muziką bus galima užsisakyti mokama SMS žinute. Fontanas „šoks“ pagal įvairiausius kūrinius, spalvotos, apšviestos vandens čiurkšlės pakils į orą iki aštuonių metrų aukščio. Aplinkui fontaną bus įrengtas gėlynas“, - pasakojo bendrovės vadovas. Anot jo, po fontanu, keturių metrų gylyje, bus iškastos ir įrengtos aštuonių metrų skersmens specialios patalpos su sudėtinga vandens filtravimo, jo tiekimo, kompiuterine, šviesos ir garso įranga, įvairiausia technika.
Pageidavimų koncertas
Pasak Palangos vicemero Sauliaus Simės, dalis fontanui reikalingų lėšų bus skirta iš vadinamojo pagalvės mokesčio surinktų pinigų. „Žmonės pamatys, kad pagalvės mokestis ne "pravalgomas" valdininkų, o investuojamas, ir taip gerinama kurorto infrastruktūra, didinamas jo patrauklumas. Juk yra net posakis, kad žmogų ramina vanduo, ugnis ir darbas. Tad fontanas tikrai patiks poilsiautojams“, - LŽ sakė jis. Paklaustas, ar fontanas atsipirks, vicemeras taip pat atsakė klausimu: "O ar atsiperka sutvarkyti šaligatviai, miestą puošiantys gėlynai?"
Vis dėlto fontaną ketinama „įdarbinti“: pasirašius sutartį su telekomunikacijų bendrove, SMS žinute bus galima užsisakyti pageidaujamą muziką. „Visi pinigai plauktų į miesto iždą ir tas fontanas galbūt jau po keleto metų atsipirktų. Vėliau jie būtų skiriami fontano priežiūrai ir infrastruktūrai gerinti. Juk į Palangą atvyksta ir pramogas mėgstančių užsienio turistų, pasiturinčių svečių iš Rusijos, Baltarusijos. Dar nesvarstėme, kiek tokia paslauga kainuotų, bet tikrai ne pigiau nei Druskininkuose, kur užsakymo kaina - 10 litų“, - teigė politikas.
Muzikuojantis fontanas su kaskadomis Druskininkuose labai mėgstamas poilsiautojų, tačiau jo išlaikymas – itin brangus. / Facebook nuotrauka
Tačiau tokius planus kritikuoja Palangos miesto savivaldybės tarybos opozicija, įžvelgianti nepagrįstą išlaidavimą. „Ir taip Palangoje viską branginame, papildomai apmokestiname, o dabar lengva ranka pinigus išleisime fontanui. Gal jo ir reikėtų, bet tai būtų galima padaryti privačių rėmėjų lėšomis. Mokesčių mokėtojų pinigus būtų galima panaudoti prasmingiau“, - LŽ sakė tarybos narys Danas Paluckas.
Gadina net širšės
Populiariausiame Pietų Lietuvos kurorte Druskininkuose šokantis ir grojantis fontanas veikia nuo 2012 metų. Vos jį įrengus, muzikuojančiu fontanu besižavintys gyventojai ir kurorto svečiai per du pirmuosius mėnesius pateikė beveik 1,5 tūkst. užsakymų. Vis dėlto, Druskininkų mero Ričardo Malinausko teigimu, per 1 mln. litų kainavęs įrenginys ne tik neatsipirko iki šiol, bet ir kasmet reikalauja didžiulių išlaikymo išlaidų.
„Tie 10 litų, kuriuos sumoka poilsiautojai SMS žinutėmis, virsta perpus mažesne suma, kai atsiskaitoma už telekomunikacijų paslaugas. Fontano eksploatacija labai brangi, nes jį reikia nuolat prižiūrėti. Štai vieną vasarą į fontano garso sistemą buvo įsisukusios širšės, teko ją valyti, remontuoti. Tiesa, fontanas Druskininkų miestui nieko nekainuoja, nes jį prižiūri vandens atrakcionų parkas“, - LŽ pasakojo meras.
Lėšos fontanui įrengti taip pat buvo paimtos ne iš kurorto iždo, o iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, kompleksiškai renovuojant bei modernizuojant visą gydyklų kompleksą. „Nenoriu būti blogas pranašas ir džiaugiuosi, kad Palanga turės tokią atrakciją, tačiau jai išlaikyti gali prireikti visų pagalvės mokesčio pinigų, - perspėjo R. Malinauskas. - Vis dėlto akcentuočiau ne tai. Muzikuojantis fontanas savaime atsiperka tuo, kad jis didina kurorto patrauklumą. Jis pritraukia tūkstančius žmonių, kurie vasaros vakarais tiesiog aplimpa fontaną, mėgaujasi jo vaizdais ir muzika. Ši investicija atsiperka ne pinigais, o vietos atraktyvumu, turistų traukos aspektais.“
Rašyti komentarą