Palangos paplūdimį papuošė žirgų lenktynės

Palangos paplūdimį papuošė žirgų lenktynės

Sekmadienį būriai žmonių, atvykusių į vasaros sezono pradžios šventę  Palangoje, traukė į Baltijos pajūrį stebėti stipriausių Lietuvos ristūnų lenktynių. Tokios lenktynės paplūdimyje vyko jau trečią kartą.

Grynakraujai lenktyniniai žirgai Palangos pajūryje unikaliame tik vieną kartą metuose vykstančiame renginyje - Paplūdimio žirgų lenktynėse susirungė jau trečiąjį kartą. Šįsyk jie lenktyniavo dėl UAB "Solorina" įsteigtų prizų - 800, 2 000 ir 2 500 litų. 

"Žirgų lenktynės dar ne visada susilaukia deramo žiūrovų dėmesio, tačiau šie jau 5-ąjį sezoną mūsų organizuojami renginiai įgauna pagreitį ir tampa vis populiaresni", - pasakojo  Nacionalinio žirgų lenktynių klubo prezidentas Remigijus Poškus. Anot jo, šįsyk lenktynių ritmą trumpam sutrukdė tik pabėgusi, bet vėliau grįžusi kumelaitė. 

Palangos pajūryje tris skirtingas distancijas tarp Palangos tilto ir Rąžės upės žiočių bėgo 13 žirgų.

Arabų veislės žirgai rungtyniavo trasoje "Kąstytis" (1 800 m), "Jūratės" sprintas (1 200 m) buvo skirtas grynakraujams jojamiesiems žirgams, o patys greičiausi ir ištvermingiausi grynakraujai jojamųjų veislės ristūnai varžėsi ilgiausioje "Toyota Solorina-Horseracing.lt" trasoje (2 400 m).

R. Poškaus pateiktas pirminiais duomenimis, pirmojoje rungtyje greičiausias buvo Vikingas iš Šiaulių rajono Bubių kaimo (jojo Fausta Poškutė), antrojoje  - Satka iš Klaipėdos rajono Žvelsėnų kaimo (jojo Simas Pužauskas), trečiojoje, pirminiais duomenimis, -  Kumara iš Raseinių (jojo Gytis Laurickas). Dėl pastarojo laimėtojo iškilo ginčas, todėl rezultatai dar bus patikslinti.

Renginį komentavo ir žiūrovus linksmino Lietuvos anekdotų karalius Raimondas Šilanskas. Pertraukų metu grojo grupė "Mes galim", akį traukė ore sklandąs parasparnis. Susirinkusiųjų aistras kaitino ir sportinį azartą žadino lenktynių loterija, kurios metu buvo galima rinkti bei laiduoti už savo favoritą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder