Aštuonių miesto Tarybos narių šeimos valdo turto, verto daugiau nei milijonas litų. Tačiau dauguma įspūdingai atrodančių praturtėjimų yra tik popieriniai, nes pernai paviešintos deklaracijos buvo netikslios arba politikai turto įsigijo už paimtas paskolas.
Pajūryje išrinktų parlamentarų deklaracijų duomenys
Panaši situacija ir su pajūryje rinktais parlamentarais - Seimo nario ir susisiekimo ministro pareigas einantis Eligijus Masiulis tvirtina, kad labiausiai praturtėjusiu iš esmės atrodo vien dėl to, kad pasirašė automobilio išperkamosios nuomos sutartį, o seimūnas Petras Gražulis aiškina, kad jo šeima tikrai nenuskurdo daugiau nei puse milijono litų.
Kas tie milijonieriai?
Nepaisant didžiausio turto sumažėjimo - 360 tūkst. litų - turtingiausiu uostamiesčio savivaldos politiku ir toliau lieka liberalcentristas, Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalo vadovas Benediktas Petrauskas. Jo šeima 2011 m. turėjo 3,17 mln. litų įvertinto turto.
Antras pagal turtingumą - į Seimą kandidatuojantis liberalsąjūdietis Audrius Vaišvila. Jo šeimos turtas - 2,28 mln. litų, tačiau politikas turėjo ir 277 tūkst. litų paskolą.
Klaipėdos miesto politikų deklaracijų duomenys
Trečias liko dar vienas kandidatas į Seimą, buvęs miesto meras Rimantas Taraškevičius. Jo šeimos turtas pernai siekė 1,5 mln. litų ir per metus padidėjo 150 tūkst. litų.
"Tiesiog žmona paveldėjo mirusios mamytės butą. O pats gyvenu taip, kaip ir anksčiau - kiek uždirbu, tiek ir išleidžiu", - aiškino R. Taraškevičius.
Toliau turtuolių sąraše rikiuojasi socialdemokratas verslininkas Rimantas Cibauskas (1,3 mln. litų turtas ir 730 tūkst. litų paskola), liberalsąjūdietis Uosto direkcijos vadovas Eugenijus Gentvilas (1,19 mln. litų), Lietuvos rusų sąjungos narys Jurijus Šeršniovas (1,07 mln. litų ir 315 tūkst. litų paskola). Beje, pastarojo šeima, anot deklaracijos, per metus praturtėjo beveik 318 tūkst. litų ir pagal šį rodiklį nusileidžia tik uostamiesčio vadovui Vytautui Grubliauskui - jo šeima įsigijo namą Melnragėje ir formaliai tapo turtingesnė net 538 tūkst. litų, bet pasiėmė beveik pusės milijono litų paskolą.
"Tiesiog praėjusių metų deklaracija buvo paskelbta ne tokia, kokia turėtų būti. Paskolą, už kurią įsigijau sklypą, skirtą namui statyti, aš jau turiu kokius 5-6 metus, tad niekas mano gyvenime nepasikeitė", - aiškino J. Šeršniovas.
Tarybos milijonierių sąrašą baigia socialdemokratas vicemeras Vytautas Čepas, kurio šeima valdo 1,05 mln. litų vertės turtą ir Partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovas, gydytojas Artūras Razbadauskas (1 mln. litų ir beveik 290 tūkst. litų paskola).
"Popieriniai" turtai
Anot deklaracijų, per metus kitas partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovas - Valerijonas Bernotas - praturtėjo 245 tūkst. litų. Tačiau dėl tokių skaičių politikas tik gūžčiojo pečiais.
"Gal klaida? Gal mano namo kainą indeksavo? Tiesa, dar išsimokėjau už lizingu paimtą mašiną. Tikrai nepraturtėjau, likau toks bėdnas, kaip ir buvau", - juokavo pokalbininkas.
Deklaracijoje beveik 200 tūkst. litų turtingesnė atrodo ir liberalsąjūdiečio vicemero Artūro Šulco šeima. Anot politiko, taip nutiko dėl to, kad pernai kažkodėl "Valstybės žiniose" skelbtoje deklaracijoje neliko žmonai priklausančios namo dalies vertės, nors ji esą tikrai buvo deklaruota.
"Visas turtas tas pats, kurį turėjome dar 2004-aisiais. Be to, pernai dar vieną paskolą pasiėmėme", - aiškino vicemeras.
Kas dugne?
Skurdžiausiu uostamiesčio politiku galima tituluoti konservatorių Vytautą Lupeiką. Jo deklaruotas turtas 2011 m. buvo vertas tik 52 tūkst. litų.
97 tūkst. litų vertės turto turėjo kitas konservatorius - Jonas Milierius.
Trečias nuo galo - politinės partijos Rusų aljanso atstovas Aleksandras Michailovas, kurio šeimos turtas yra vertas 137,8 tūkst. litų.
"Tikrai nenuskurdau"
Petras GRAŽULIS, parlamentaras
Aiškinausi su Mokesčių inspekcija kelis kartus ir niekas negali pasakyti, kodėl deklaracijoje trūksta daugiau nei pusės milijono litų, nes viską tebeturiu - ir namas, ir biuras, ir mašina tebėra. O žmona paskolą, atrodo, kad jau anksčiau buvo pasiėmusi. Viską daro buhalteriai, tad kaip ir turėtų būti viskas tvarkoje, bet deja, kaip matote, taip nėra.
"Deklaracijos klaidina"
Eligijus MASIULIS, susisiekimo ministras
Per metus įvyko du esminiai dalykai, kurie nulėmė pokyčius deklaracijoje. Pirma, pasirašėme lizingo sutartį dėl automobilio. Nors jis ir ne mūsų nuosavybė, kol kas tik mokame už jį įmokas, deklaracijoje jį vis tiek reikia traktuoti kaip asmeninį turtą. Tai labai klaidina. Taip pat per metus padidėjo mūsų šeimos turimų investiciniuose fonduose esančių pinigų vertė. Kai skelbiama, kad turime turto už daugiau nei 800 tūkstančius litų, reikėtų akcentuoti ir tai, kad turime beveik pusės milijono litų paskolą. Tad ir to turto lieka ne tiek jau daug.
Rašyti komentarą