Iš Palangos tarybos nario ir kurorto turgavietę valdančios bendrovės vadovo Eimučio Židanavičiaus praeities ištrauktas faktas, kad prieš 13 metų jis buvo teistas už turto prievartavimą šiomis dienomis pasiekė kone visas žiniasklaidos priemones. Pridėti ir bylos duomenys. Remiantis jais, E. Židanavičius 1993 m. du kartus su bendrais reikalavo duoklės už apsaugą iš Palangos verslininkų. Klaipėdos apygardos teismo sprendimu vyriškiui už tai skirta 3 metai nelaisvės bei konfiskuotas turtas.
Tiesa, elektroninio laiško autorius neprisistatė - siuntėju įvardijamas vienas asmuo, tačiau po turiniu pasirašo jau kitas. Jis piktinasi, kad teistas asmuo paskirtas Liberalų sąjūdžio Palangos skyriui.
"Informavau sąjūdžio pirmininką ir valdybos narius apie tai, kad skyrius pirmininku paskirti rengiasi praeityje už sunkų nusikaltimą teistą asmenį. Prašiau užkirsti tam kelią. Jokios reakcijos! Gal taip liberalai suvokia individo saviraiškos laisvę?" - rašoma laiške.
E. Židanavičiaus Vyriausiajai rinkimų komisijai prieš 2011 m. rinkimus pateiktoje kandidato anketoje nurodoma, kad jis buvo pripažintas kaltu dėl sunkaus nusikaltimo ir teistas už tai.
"Neslėpiau šios informacijos nei nuo rinkėjų, nei nuo partijos. Bet įdomu, kad po pustrečių metų kažkam tai parūpo. Aš ir mano aplinka nujaučiame, kas galėjo taip pasielgti, tačiau garsiai įvardyti dabar nenorėčiau. Laikas viską sudėlios į savo vietas. Pasirodys visai kitoks žmonių, kurie laiko save moraliai švariais, veidas", - nedramatizavo šios istorijos E. Židanavičius.
Anot politiko, apie jo teistumą priminę asmenys yra oponentai, jau pradedantys rengtis 2015 m. rinkimams į savivaldybių tarybas.
"Palanga - nedidelis miestas, visi šią istoriją puikiai prisimins. Tie, kas norėjo man pakenkti, tik pagelbės. Jeigu jie nežino - prašom dar vieną kompromatą: prieš 50 metų aš į kelnes "dariau", - juokavo E. Židanavičius.
Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis žiniasklaidai teigė, kad E. Židanavičius puikiai susitvarko su jam pavestomis partijos užduotimis ir yra vertinamas pagal nuveiktus darbus, o ne praeitį.
"Praeities nenuslėpsi"
Zenonas VAIGAUSKAS, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas
"Tokios statistikos, kiek praeityje teistų asmenų šiuo metu yra išrinkti į savivaldybių tarybas ar Seimą, neturime, tačiau garantuoju, kad tokių yra ne vienas. Ir anksčiau buvo, Lietuvoje šis reiškinys - ne naujiena. Kandidatų anketose reikalaujame nurodyti šį faktą, o to nepadariusius braukiame iš sąrašų. Dabar visi registrai dirba puikiai ir praeities nenuslėpsi.
Rinkėjams tai labai svarbi kandidato biografijos aplinkybė ir ji turi būti žinoma. Jos nurodymą vertinčiau labai gerai ne tik dėl to, bet ir todėl, kad teistumo nurodymas padeda nesusipratimų ateityje. Pavyzdžiui, prieš rinkimus nepasisakius apie tai, jau išrinktą kandidatą galima šantažuoti ar kitaip paveikti.
O jeigu žmonės teistą asmenį išrinko - vadinasi jiems toks tinka."
Rašyti komentarą