Prie "Vakarų ekspreso" - mitinguotojų įkarštis

Prie "Vakarų ekspreso" - mitinguotojų įkarštis

Reaguodami į dienraščio "Vakarų ekspresas" publikaciją "Atliekų deginimo "baubas" - ne toks jau ir baisus" uostamiesčio gyventojai bei kai kurių organizacijų atstovai penktadienį perpiet rinkosi prie redakcijos išsakyti savo nuomonės.

Nepartinio demokratinio judėjimo Klaipėdos skyrius ir Jungtinio demokratinio judėjimo Klaipėdos skyrius mitingą organizavo norėdami atkreipti dėmesį į tai, jog žmonės nesileis mulkinami nei miesto valdžios, nei žiniasklaidos, nei užsienio verslininkų dėl numatomos statyti atliekų deginimo termofikacinės jėgainės.

Minėtas dienraščio žurnalisto Martyno Vainoriaus straipsnis mitingo rengėjams bei dalyviams pasirodė esąs vienpusiškas, šlovinantis šiukšlių deginimą ir nutylintis informaciją apie neigiamas tokio deginimo pasekmes. Žmonės susirinko tam, kad būtų išgirsta ir jų nuomonė.

"Mūsų gerbiamas meras su savo "chebryte", neatsižvelgdamas į mūsų norus, priėmė tokius įstatymus, kad galėtų statyti šią gamyklą", - kalbėjo vienas iš mitingo dalyvių.

Žmonės pabrėžė, jog šis sprendimas turės įtakos ir jų vaikams bei vaikų vaikams - deginamos šiukšlės išskiria dioksinus, kurie užnuodys pajūrį, vardijo pavyzdžius, kai įvairiose pasaulio vietose statytos atliekų deginimo jėgainės nepasitvirtino.

"Dvidešimt metų maniau, kad geriausias laikraštis tas, prie kurio žmonės renkasi, piketuoja ir diskutuoja. Šiandien mano svajonė išsipildė. Ačiū jums. Toks yra mūsų laikraščio tikslas", - į mitingo dalyvius kreipėsi vyriausiasis "Vakarų ekspreso" redaktorius Gintaras Tomkus, pridurdamas, jog taškas po straipsnio nededamas - laikraštis atviras visoms nuomonėms.

"Žmonės - suklaidinti"

Rimantas TARAŠKEVIČIUS, Klaipėdos miesto meras

Tie, kurie rinkosi į piketus prieš termofikacinės elektrinės statybas prie savivaldybės administracijos pastato, miesto Tarybos posėdyje bei prie "Vakarų ekspreso" redakcijos dėl objektyvios publikacijos, yra suklaidinti. Galėčiau sutikti su tuo, kad dėl elektrinės per mažai buvo dirbama viešojoje erdvėje, gal per mažai aiškinome, kodėl ji turi būti pastatyta ir kokia nauda iš to bus klaipėdiečiams. Tai, kas buvo parašyta "Vakarų eksprese", atspindi realią padėtį. Parašyta, kad šiukšles deginti dalinai gal ir nebus galima po atliekų deginimo konkurso. Gal bus deginamas biokuras. Dar piktinamasi, kad miesto Tarybos Teritorijų planavimo komiteto posėdis vyko prieš Tarybos posėdį. Tačiau klausimas dėl detaliojo plano keitimo sklype, kuriame bus statoma elektrinė, buvo nagrinėtas jau du kartus prieš tai. Skubėjome, nes tik posėdžio išvakarėse gavome išvadas dėl statybų. Pati Taryba apsisprendė, ar įtraukti klausimo svarstymą į darbotvarkę, ar ne. Sprendimui pritarta. Atvirai pasakysiu, kad dėl elektrinės visos institucijos labai preciziškai viską patikrino, išnagrinėjo.  

Mitingo už nuomonių įvairovę publikacijose rezoliucija

Lietuvos žurnalistų etikos inspektoriui
Lietuvos žurnalistų sąjungai
"Vakarų ekspreso" vadovams bei žurnalistams

Mes, mitingo dalyviai, esame pasipiktinę "Vakarų ekspreso" M. Vainoriaus publikacija 2010.11.03 "Atliekų deginimo "baubas" - ne toks jau ir baisus", kurioje vienpusiškai pateikta informacija apie atliekų deginimo termofikacinės jėgainės statybą Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, todėl:

1. Siūlome ir prašome "Vakarų ekspreso" grįžti prie jo pirmtako laikraščio "Mažoji Lietuva" dvasios, skaidrumo, moralinių vertybių.

2. Esame įsitikinę, kad žurnalistas M. Vainorius, vykdamas į "Fortumo" finansuotą kelionę į Švediją bei po to publikuodamas vien tik "Fortumo" naudai palankų be užsakymo numerio straipsnį, šlovinantį šiukšlių deginimą ir nutylėdamas informaciją apie neigiamas tokio deginimo pasekmes žmonių sveikatai bei gamtai, o taip pat nuslėpdamas specialistų ir visuomenės atstovų, kurie nepritaria tokiam deginimui nuomones, pažeidė teisės aktus, žurnalistų etiką bei moralę.

3. Prašome pirmų dviejų institucijų ištirti ir viešuose posėdžiuose mums dalyvaujant išnagrinėti, ar žurnalistas M. Vainorius ir laikraštis "Vakarų ekspresas" anksčiau minėtais poelgiais nepažeidė teisės aktų, žurnalistų etikos bei moralės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder