Raginama nustatyti ekologinės nelaimės kaltininkus

Raginama nustatyti ekologinės nelaimės kaltininkus

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ragina kuo greičiau nustatyti naujos ekologinės nelaimės Šilutės rajone kaltininkus. Kaip jau skelbta, per ilgąjį savaitgalį Šyšos upės žemupyje ėmė gaišti žuvys. Panaši ekologinė nelaimė Šyšą buvo ištikusi ir pernai, tačiau tikrieji kaltininkai realios atsakomybės iki šiol taip ir nesulaukė.

"Naktį iš birželio 25-osios į 26-ąją vėl buvo paleistos nuodingos medžiagos į Šyšos upę. Laivų savininkai, grįžę naktį, pastebėjo šią ekologinę katastrofą ir ją užfiksavo nuotraukose. Nuotraukos liudija masiško žuvų kritimo faktą. Birželio 27 d. Šilutės uostas baltavo nuo kritusių žuvų", - kreipimesi į aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską, Valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą, Lietuvos žaliųjų judėjimą rašo Seimo narys R. Žemaitaitis.

Parlamentaras prašo informuoti apie nustatytus ir patrauktus atsakomybėn asmenis dėl 2009 m. Šyšos upės teršimo ir jos žuvų nuodijimo, nurodyti paskirtas baudas ar kitas atsakomybės priemones bei informuoti apie jų realų įvykdymą. Taip pat Seimo narys savo kreipimesi prašo informuoti apie šiemetės ekologinės katastrofos mastą ir poveikį gamtai, žmogaus sveikatai; kokie veiksmai jau yra atlikti nustatant kaltus asmenis, kokia atsakomybė ir sankcijos gresia Šyšos upės teršėjams, upės gyvūnijos, augalijos naikintojams; kaip greitai planuojama ištirti pastarąją ekologinę katastrofą ir nubausti kaltus asmenis.

Žiniasklaidos teigimu, šeštadienio rytą žuvys kilo pilvais į viršų Šyšos upės atkarpoje nuo antrosios vandens kėlimo stotelės iki Atmatos upės. Kitą rytą šimtai nugaišusių žuvų jau plūduriavo Šilutės miesto prieplaukoje.

Pasak "Šilutės ETA žinių", šeštadienį gamtai neabejingi miesto gyventojai pakėlė ant kojų Šilutės aplinkosaugininkus. Tačiau pastarieji Šyšos upėje pastebėjo tik pavienes kritusias žuvis.

Vėliau, kai žinia apie gaištančias žuvis buvo perduota Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentui (KRAAD), inspektoriai vėl grįžo prie upės. Tada jau buvo tiriamas ir deguonies kiekis vandenyje, paimta vandens laboratoriniam jo sudėties tyrimui.

Į Šilutės aplinkosaugininkus buvo kreiptasi ir sekmadienį. Tačiau tądien išjudinti jų taip ir nepavyko, nes agentūros viršininkas yra išėjęs atostogų, viena specialistė išvykusi į užsienį, trečiasis sode kepė šašlykus.

KRAAD direktorius Andrius Kairys pirmadienio rytą sakė, kad šeštadienį po pietų Šyšos upės vandenyje buvo stebima labai sumažėjusi deguonies koncentracija. Dėl ko taip nutiko, turėtų paaiškėti, kai upės vanduo bus ištirtas laboratorijoje.

Departamento specialistai Šyšos upės vandenį žada tirti ir šį pirmadienį.

Praėjusių metų liepos pradžioje Šyšos upė į Atmatą ir Kuršių marias plukdė tūkstančius išdvėsusių žuvų. Gaišenų sluoksniai nuklojo apie dviejų kilometrų ilgio Šyšos pakrančių sąžalynus.

Daugiausia negyvų žuvų iškilo už Šilutės miesto vandenvalos įrenginių.

Pernai "Šilutės vandenų" bendrovės direktorius Alfredas Markvaldas sakė, kad vandenvalos įrenginių aktyviojo dumblo bakterijas jau anksčiau išnuodijo kitame miesto gale, ant Šyšos kranto, stovinti bioetanolio gamykla "Biofuture".

Esą ji nesuvaldė technologinio proceso ir savo kanalizacijos tinklais paleido nenustatytą kiekį gamybos atliekų, spiritinių žlaugtų į valymo įrenginius ir juos sugadino. "Šilutės vandenys" pateikė 2 mln. litų sąskaitą už padarytą žalą, bet "Biofuture" nesumokėjo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder