Sporto salės statybai reikėtų 9,2 mln. litų, o vasaros estrados rekonstrukcija, pirminiais skaičiavimais, gali atsieiti apie 18 mln. litų. Tiesa, mero teigimu, iš Vyriausybės kitąmet galima tikėtis tik dalies šios sumos.
"Vyriausybės sprendimu koncertų salė yra perduota iš Filharmonijos Palangos miesto savivaldybei, yra suformuotas žemės sklypas aplink ją ir mes perkame techninį projektą jos rekonstrukcijai. Kai Vyriausybė mums perdavė nuosavybės teises, Filharmonija perdavė ir galimybių studiją. Pagal ją numatyta, kad rekonstrukcijai reikės 18 mln. litų, bet techninio projekto metu kaina gali ir sumažėti", - pasakojo kurorto meras.
Vasaros estrada, pasak mero, įtraukta į prioritetinių objektų sąrašus.
Jis pažymėjo, kad numatoma paramos estradai prašyti ir iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
"Palangos vasaros estrada reikalinga ne tik Palangai, manau, kad visai Lietuvai tos estrados labai reikia. Galimybių studijoje yra numatyta rekonstruoti pastatą taip, kad jį būtų galima naudoti ir žiemą. Jame vienu metu tilptų 2,5 tūkstančio žiūrovų", - pasakojo Š. Vaitkus.
Pasak jo, jau yra parengtas sporto komplekso techninis projektas ir gautas statybų leidimas, belieka sulaukti lėšų. Meras taip pat išreiškė viltį, kad techniniame projekte numatyta sporto salės statybų suma po viešųjų pirkimų konkurso sumažės.
Pagal techninį projektą, sporto salėje galėtų tilpti 2-2,5 tūkst. žiūrovų. Bendras salės plotas būtų 1,5-2,5 tūkst. kv. m, viso pastato - per 4 tūkst. kv. m.
Savivaldybė - vienoje vietoje
"Taip pat galiu pasidžiaugti, kad Susisiekimo ministerija yra įpareigota dar 2012 metų biudžete surasti lėšų finansuoti Jūratės gatvės rekonstrukcijos pirmąjį etapą. Pradžioje reikėtų apie 2,5 mln. litų. Ministras Eligijus Masiulis pažadėjo pagal galimybes lėšų numatyti.
Be to, nuspręsta Vytauto g. 112 esantį pastatą, priklausantį Lietuvos automobilių kelių direkcijai, perduoti savivaldybės nuosavybėn. Pritaikius šį pastatą savivaldybės reikmėms, gal net pavasarį arba kitą rudenį pavyktų jame įsikurti Palangos savivaldybės administracijai, nes dabar esame išmėtyti net per kelis pastatus", - pasakojo kurorto meras.
Palangos atstovai buvo informuoti, jog Kelių direkcija yra įpareigota parengti reikiamą dokumentaciją, kad miesto Taryba galėtų perimti turtą.
Dokumentai Palangai jau išsiųsti. Juos gavus, miesto Taryba turės apsispręsti, ar sutinka perimti turtą. Galutinį nutarimą šiuo klausimu priims Vyriausybė.
Be to, Vilniuje apsilankę kurorto vadovai su įmone LESTO kalbėjo apie elektros linijų iškėlimo darbus planuojamose rekonstruoti Palangos gatvėse.
"LESTO vadovas pažadėjo, jog 2012 metais bendrovė skirs lėšų elektros kabeliams Jūratės, Žvejų bei Kęstučio gatvėse pakloti. Kadangi šiuos darbus LESTO atliks savo lėšomis, tad Savivaldybei biudžete nereikės ieškoti 250-300 tūkst. litų", - sakė Š. Vaitkus.
Naujienų - ir daugiau
Gera žinia centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojams parvežta iš Ūkio ministerijos. Apsilankę joje, Palangos vadovai domėjosi galimybe Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis kurorte statyti antrąją biokuro katilinę.
"Ministerijoje gavome paketą dokumentų, reikalingų paraiškai Europos Sąjungos struktūriniams fondams pateikti. Tai turėtų būti padaryta per du mėnesius", - sakė meras.
Planuojamos Palangoje statyti biokuro katilinės galingumas - 10 megavatų. Europos Sąjunga projektą galėtų finansuoti iki 6 mln. litų, likusios dalies lėšų savivaldybei tektų ieškoti.
Ekspertų skaičiavimu, kurorte pastačius antrąją biokuro katilinę, galima tikėtis ženklaus šilumos kainų kritimo mieste.
Rašyti komentarą