Rekordinės šilumos sąskaitos - jau pakeliui

Rekordinės šilumos sąskaitos - jau pakeliui

Iš kitų miestų vis atskriejant gąsdinančioms žinioms apie būsimą sąskaitas už šildymą vasario mėnesį, kiek reikės mokėti klaipėdiečiams, paaiškės jau kitą savaitę.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) duomenimis, vasarį rekordiškai nukritusi oro temperatūra lyginant su sausiu maždaug trečdaliu išaugino šilumos suvartojimą visų šalies miestų daugiabučiuose. Savo indėlį įnešė ir rekordiškai brangios dujos.

Skaičiuojama, kad sąskaita už 60 kv. m buto ploto šildymą senos statybos standartiniuose daugiabučiuose bus apie 575 litų, labai prastos būklės namuose - net apie 800 litų ir daugiau, o naujos statybos ar atnaujintuose daugiabučiuose - apie 215 litų.

"Panevėžio energija" užvakar paskelbė, kad jos sąskaitos už šildymą vidutiniškai bus 50 proc. didesnės.

Klaipėdoje užfiksuota vidutinė vasario temperatūra buvo 6,9 laipsnių šalčio. Pasak Klaipėdos hidrometeorologijos centro, per pastaruosius 23 metus tai buvo šalčiausias vasaris. Pernai vasarį temperatūros vidurkis buvo -5,5 laipsnio. Šalčiausias vasaris per visą temperatūrų stebėjimo istoriją Klaipėdoje buvo užfiksuotas 1985 m. - 9,9 laipsniai šalčio.

Klaipėdos energetikai vakar dar neturėjo visų duomenų apie šilumos suvartojimą praėjusį mėnesį. Sąskaitos ruošiamos ir bus siunčiamos kitą savaitę. Pagal pagamintos šilumos rodiklius ir dienolaipsnius, vasarį šilumos Klaipėdoje suvartota apie 45 proc. daugiau nei sausį. Kadangi nuo vasario dar 4,1 proc. padidėjo ir šilumos kaina, todėl tikėtina, kad sąskaitos klaipėdiečiams gali būti didesnės maždaug 50 proc. nei sausį.

LŠTA prezidento Vytauto Stasiūno teigimu, šių metų vasario šalčiai prilygsta 2010-ųjų sausio speigams. Tiesa, tuomet miestų, kuriuose šiluma gaminama vartojant dujas, gyventojų mokėjimai buvo apie 150 litų mažesni, nes tada dujų kaina šilumos tiekimo įmonėms buvo apie 1 200 Lt/tne, o šiemet - apie 1 900 Lt/tne. Dėl šios priežasties vidutinė šilumos kaina siekė ne 30, o 21 ct/kWh.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder