Renovacija: klausimų daug, iniciatyvos - mažai

Renovacija: klausimų daug, iniciatyvos - mažai

Praėjusią savaitę baigėsi terminas, iki kurio daugiabučių namų gyventojai galėjo pareikšti norą dalyvauti renovacijos programos antrajame etape. Nors valdininkai ir džiaugėsi aktyviai besidominčių klaipėdiečių gausa, prašymų savivaldybei pateikta vos keletas.

"Nors terminas praėjo, vis ateina naujos paraiškos - ir šiandien dar kelias pasirašiau, gal ir ryt vėl ant stalo kelios atguls", - šiandien sakė savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.

Pasak jo, pirmadienį turėtos trys paraiškos buvo gautos iš 2 daugiabučių namų savininkų bendrijų, viena - iš namų valdos.

Savivaldybės administracijos Butų ūkio ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis sakė, kad šiandien buvo gautos dar 6 paraiškos - po tris iš bendrijų ir namų valdų.

A. Gaižučio teigimu, buvo tikimasi, kad norinčiųjų dalyvauti antrajame renovacijos etape bus panašiai kaip ir pirmajame - apie 20.

"Galbūt dabar žmonės stebi situaciją - tai dar tik pirmi naujos programos žingsniai, Klaipėdoje dar nėra konkretaus pavyzdžio. Geriausia, kai jau yra konkretūs pavyzdžiai, kai žmonės tarpusavyje pasišneka, kiek renovacija kainavo, kokie mokesčiai už šildymą, tuomet ir kiti nusprendžia renovuotis", - mano A. Gaižutis.

Valdininkai ne kartą yra pabrėžę, kad šios renovacijos programos pranašumas yra ir tai, kad gyventojai su bankais sutarčių nesudaro, tai daro administratorius, tad savo butų miestiečiams užstatyti tikrai nereikia.

Šešias daugiabučių namų administravimo įmones Klaipėdoje valdančios bendrovės "Mano būstas LT" atstovas spaudai Paulius Ugianskis tvirtino, kad jos administruojamų namų gyventojai aktyviai domisi galimybe atnaujinti savo namus.

"Vis daugiau žmonių ieško atsakymų į jiems rūpimus klausimus, kurie padėtų pagerinti daugiabučių namų būklę. Žinoma, nemažą įtaką daro ir pačių gyventojų sudėtinga finansinė padėtis. Jai pagerėjus ir pati renovacija gerokai pasistūmėtų į priekį", - svarstė P. Ugianskis.

Jo teigimu, jau 21 "Mano būstas LT" administruojamas namas priėmė sprendimus daryti namo renovaciją tiek pagal savivaldybių, tiek pagal JESSICA programą, dar apie 20 namų svarsto galimybę tai daryti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder