Rudeniniai lapai gatvėse kelia pavojų

Rudeniniai lapai gatvėse kelia pavojų

Jau antrą dieną uostamiestyje pučiantys stipresni vėjai užvertė miesto gatves ir šaligatvius medžių lapais. Kadangi lapai šlapi, vairuotojai ir pėstieji turėtų būti atidesni, nes lengva paslysti. Tokia situacija mieste, planuojama, išliks porą savaičių - tol, kol nenukris visų medžių lapai.

Negana to, kad kai kuriose gatvėse ir taip jau susidarė slidi rudeninių lapų danga, kiemsargiai nuo šaligatvių lapus šluoja tiesiog ant gatvės.

"Kai kurie kiemsargiai taip daro dėl to, kad gatvės pakraštyje sušluotus lapus lengviau surinkti į maišą, nes tuomet jų taip negainioja vėjas. Tačiau būna, kad kiemsargiai ir nesurenka lapų, taip ir palieka kelkraštyje", - pastebėjo bendrovės "Klaipėdos želdiniai" vadovas Gediminas Valašinas.

Pasak jo, kadangi dar nėra nukritę visų medžių lapai, kol kas nesiimama iš esmės miesto gelbėti nuo lapų dangos. Kol kas bendrovės darbuotojai tik nušluoja šaligatvius, nuvalo gatvių kelkraščius, kad lapai neužkištų lietaus nuotekų šulinėlių.

"Dabar valyti miestą nuo lapų tas pats, kaip darant remontą plauti grindis - tik nušlavei ir vėl prikrenta tiek pat lapų. Ypač kai toks smarkus vėjas", - sakė G. Valašinas.

Esminius darbus planuojama pradėti jau kitą savaitę, nes tikimasi, kad pastarosiomis dienomis vyraujantys smarkūs vėjai nuplėš didžiąją dalį lapų.

Skveruose rinkti lapus planuojama tuomet, kai didžioji dalis medžių bus be lapų. Pavyzdžiui Skulptūrų parke dabar rūbą baigia numesti liepos ir klevai, o tuopos dar tebestovi žalios. Surinkti lapai keliaus į kompostą, kuris vėliau bus panaudotas sodinant gėles ir medžius.

Sidebar placeholder