Salantos upės teršėjas dar nerastas
Salantos upės teršėjas dar nerastas

Pirmadienio vakarą Kretingos gyventojams pranešus, kad į Salantos upę teka teršalai, beveik visą naktį buvo atliekami valymo darbai.

„Labai operatyviai su gelbėtojais utilizavome šią vietą, kad teršalai nepatektų už boninių užtvarų. Šalia yra tvenkinys, kuriame visi teršalai kaupiasi, bet pareigūnų pagalba jie visi yra surinkti. Šiuo metu situacija yra valdoma. Teršalai jau nebepatenka į Salantos upę, tai yra garantuota“, - komentavo Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius.

Pagrindinė problema, anot mero, kad taršos šaltinis vis dar nenustatytas.

„Vakar vakare jo ieškojome apie 3 valandas, bet dėl tamsaus paros meto nieko neradome“, - antradienį kalbėjo A. Kalnius.

Mero teigimu, paieškoms buvo pasitelkta ir socialinio tinklo Facebook platforma. „Labai džiaugiuosi, kad gyventojai operatyviai atsiliepė, nurodydami vieną ar kitą vietą, kurioje galimai galėjo būti teršalų šaltinis“, - dėkojo meras.

Jis akcentavo, kad buvo reaguojama į kiekvieną gyventojų pastebėjimą, tačiau aiškių duomenų, dėl kokių konkrečių priežasčių buvo užteršta upė kol kas nėra.

A. Kalnius pasakojo, kad pirmadienio vakarą buvo atvykusios dvi moterys, kurios vaikščiojo kartu su tarnybų atstovais aplink vandens telkinį, rodydamos, iš kur galimai teršalai galėjo atitekėti.

Atliekant vandens valymo darbus yra pasitelkti seniūnijos ir vandentiekio tarnybos darbuotojai, aplinkosaugininkai, buvo atidaromi kanalizacijos šuliniai, kurie tikrinti su dūmų detektoriais.

Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Ričardas Kašėta teigė, kad visi teršalai sutekėjo į šalia upės esantį tvenkinį.

„Jis nėra žuvingas, todėl kritusių žuvų ten nėra. O vandens ištekėjimo kelias iš jo yra užtvertas ir jau nuo vakar situacija yra suvaldyta, į Salantos upelį teršalai nespėjo patekti“, - akcentavo viršininkas.

R. Kašėtos teigimu, kol kas taršos šaltinio rasti nepavyko.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos nuo pirmadienio vakaro Salantuose bandė sustabdyti į Salanto upę tekančius teršalus (galimai – dyzelinį kurą). Šiuo metu tarša lokalizuota, tam buvo sumontuotos boninės užtvaros, pilamas smėlis, kurie sustabdė teršalų patekimą į upę.

Savivaldybė pranešė, kad nuo pirmadienio vakaro surinkta virš 20 kubų užteršto vandens, kuris ir toliau specialia įranga yra renkamas.

Praėjus 24 val. nuo ekstremalaus įvykio ir nenustačius taršos šaltinio, Salantuose gali būti skelbiama ekstremali situacija.

Antradienio pavakarę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, ieškodami taršos šaltinio jau buvo išvaikščioję visą miestelį. Kadangi trasos yra po žeme, aplinkosaugininkai nusprendė už 30 metrų nuo paskutinio užteršto šulinio jas atkasti rankiniu būdu ir rado schemose nepažymėtą vamzdį. Kadangi turimi planai neatitinka realios situacijos, ieškoti taršos šaltinio yra vienas būdas – kasti pagal vamzdžio kryptį kas keliasdešimt metrų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder