Šalia Plungės - žemaitukų žirgų ištvermės varžybos

Šalia Plungės - žemaitukų žirgų ištvermės varžybos

Šeštadienį, gegužės 16 dieną, Noriškių kaime šalia Plungės vyks žemaitukų žirgų ištvermės varžybos Oginskių taurei laimėti, kurių metu bus galima pasigrožėti ne tik garsios lietuviškos veislės žirgais, bet ir vienintele lietuviška šunų veisle - lietuvių skalikais.

Šis renginys įtrauktas į programą "Plungė - Lietuvos kultūros sostinė".

Varžybų taurė buvo įsteigta 2007 metais minint Žemaitukų arklių augintojų asociacijos 10 metų jubiliejų. Jos sumanytojas ir steigėjas - lietuviškos žirgų veislės entuziastas Vidmantas Gendvilas, savo ūkyje jau daug metų auginantis ir populiarinantis žemaitukų veislės žirgus.

Varžybų trasos, kuri eina per Nausodžio ir Šateikių seniūnijas, ilgis - 30 kilometrų. Raiteliams teks keliauti miško ir laukų keliukais, žvyrkeliais ir pievomis. Trasa veda tomis vietomis, kuriose praėjusio amžiaus pradžioje lankydavosi kunigaikščiai Oginskiai. Didžioji dalis šių žemių ir priklausė jiems. Trasa įveikiama maždaug per 3 valandas.

Varžybose planuoja dalyvauti 25 raiteliai iš Plungės, Telšių, Šilalės, Skuodo, Kauno, Akmenės, Trakų rajonų. Raitelių amžius - nuo 11 iki 53 metų.

Pasak renginio organizatoriaus V. Gendvilo, varžybose dalyvauja beveik visi Lietuvoje esantys žemaitukų veislės žirgai, kurie yra tam parengti.

Kol žirgai įveiks ištvermės trasą, renginio žiūrovai galės dalyvauti lietuvių skalikų pristatyme-parodoje, kurioje bus galima pamatyti apie 20 Plungės rajone auginamų šios veislės medžioklinių šunų. Dar visai neseniai, kaip ir žemaitukų veislės žirgai, lietuvių skalikų veislė buvo beveik išnykusi. 1974 metais Lietuvoje buvo likę tik 78 į lietuvių skalikus panašūs šunys, didžioji jų dalis buvo auginama Plungės ir Telšių rajonuose. Ir šiandien Plungės rajone šių šunų laikoma daugiau nei kitur Lietuvoje.

Programa

Gegužės 16 d.
7.30 - 9 val. - veterinarinis žirgų patikrinimas.
9 val. - startų eilės nustatymas, burtų traukimas.
9.45 val. - varžybų atidarymas.
10 val. - startų pradžia. Žirgai startuoja kas 5 min. (starto ir finišo vieta - Dianos Gendvilienės sodyboje).
12 val. - Lietuvių skalikų pristatymas-paroda.
15 val. - planuojamas paskutinių raitelių finišas.
16 val. - apdovanojimai.
17 val. - renginio aptarimas, diskusijos.

Parengė Jolanta SKURDAUSKIENĖ

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder