Šilutė kratosi Minijos medkirčių

Šilutė kratosi Minijos medkirčių

Plynas medžių iškirtimas Minijos upės pakrantėse Lietuvos Venecija vadinamame kaime Šilutės rajone “Šilutės polderių” bendrovei atsirūgo ne tik šimtatūkstantiniu civiliniu ieškiniu, bet ir 6,6 mln. litų vertės sutarties praradimu.

Šilutės rajono savivaldybės administracija nusprendė nutraukti su UAB “Šilutės polderiai” pasirašytą Minijos kaimo krantinių sutvarkymo projektavimo bei rangos darbų sutartį ir rengti naują konkursą iš ES fondų finansuojamam projektui vykdyti.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjos Rasos Bičkauskienės, sutarties nutraukimo procedūra pradėta todėl, kad UAB “Šilutės polderiai” nesilaiko joje numatytų projektavimo terminų.

Esą Minijos kaimo krantinių sutvarkymo techninį projektą “Šilutės polderių” bendrovė Nuolatinei statybos komisijai derinti turėtų pateikti iki šio penktadienio, rugpjūčio 20 d. Tačiau pats techninis projektas dar nė nepradėtas rengti, o priešprojektiniai pasiūlymai vis dar derinami Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritoriniame padalinyje.

UAB “Šilutės polderiai” direktorius Rimantas Liatukas telefonu sakė “Šilutės ETA žinioms”, kad nesutinka su tokiu savivaldybės sprendimu. Todėl rajono valdžiai parašė pretenziją. Kas joje rašoma, R. Liatukas neatskleidė.

Minijos kaimo krantinių sutvarkymo projektavimo darbai ėmė strigti po to, kai birželio pradžioje Lietuvos Venecija vadinamame kaime “Šilutės polderių” bendrovės medkirčiai Minijos upės pakrantėse nukirto apie 250 medžių.

Daugiau kaip 560 tūkst. litų civilinis ieškinys dėl galimai neteisėtai Mingėje iškirstų medžių jau pasiekė Klaipėdos apygardos teismą.

Kirsti medžius Minijos kaime leido Kintų seniūno Antano Kliženčio vadovaujama komisija. Ant leidimo taip pat pasirašė Šilutės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas, savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus ir tuometinis Nemuno deltos regioninio parko direktorius Nerijus Gricevičius.

Pastarasis už tai jau atleistas iš darbo.

Darbo artimiausiu metu gali netekti ir Mingės medkirčių “Šilutės polderių” bendrovės direktorius R. Liatukas.

Medžiai Minijoje buvo iškirsti rengiantis įgyvendinti iš ES fondų finansuojamą to kaimo krantinių sutvarkymo projektą. Jo vertė – apie 6,6 mln. litų.

R. Bičkauskienės teigimu, nutraukusi sutartį su UAB “Šilutės polderiai”, savivaldybė skelbs naują konkursą projektavimo ir rangos darbams Minijos kaime.

"Šilutės ETA žinios"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder