Šilutė tyčiojasi ir iš gamtos, ir iš jos sergėtojų

Šilutė tyčiojasi ir iš gamtos, ir iš jos sergėtojų

Kol projektuotojai perbraižo Šyšos upės vagos ir senvagės valymo Šilutės mieste projektą, kad nereikėtų liesti upės senvagės pakrantėje nuo medkičių pjūklų apgintų medžių, “Šilutės polderių” bendrovė daro viską, kad tie medžiai patys nuvirstų.

Iš ES fondų finansuojamą projektą buvo nutarta pakoreguoti po to, kai beatodairiškam medžių kirtimui Šyšos senvagės pakrantėje pasipriešino Šilutės miesto visuomenės atstovai ir keletas rajono tarybos narių.

Nors šiuo metu projektas taisomas, dėl plyno medžių iškirtimo Minijos kaimo pakrantėse šią vasarą liūdnai pagarsėjusi bendrovė “Šilutės polderiai” toliau darbuojasi prie Šyšos senvagės, savo trofėjinių ekskavatorių kaušais skverbdamasi vis gilyn į taip vadinamos salos krantą.

Tiesa, nuo pjūklo ašmenų apgintus medžius palaikės žemkasės apeina, tačiau palieka juos pavojingai styroti ant iš jų šaknų tinklo ir dirvožemio suformuotų kyšulių krašto.

Anot vieno “Šilutės polderių” bendrovės darbininko, vienas taip apkastas medis jau buvo užvirtęs ant jo ekskavatoriaus strėlės. Žmogelis įsitikinęs, kad neilgai stovės ir kiti medžiai, – jeigu vėjas nenuvers, tai upės tėkmė jų šaknis tikrai paplaus…

“Tai kodėl taip dirbate?” – klausėme ekskavatorininko. “Tai kad pagal projektą veidrodinio upės vandens paviršiaus plotis turi būti ne mažesnis kaip 16 metrų, – paaiškino tas, – todėl ir kasame. Mes maži žmonės, – ką liepė, tą ir dirbame”.

Telefonu kreipėmės į aukštesnį žmogų – šio projekto vadovę, Šilutės rajono savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiąją specialistę Rasą Kmitienę. Toji tesugebėjo paaiškinti, kad projektas šiuo metu perbraižomas taip, kad senvagės pakrantėje paliktų augti medžių nereikėtų nukirsti.

Tai kodėl dabar prie Šyšos senvagės taip dirbama, kad medžiai, dėl kurių išsaugojimo neva taisomas projektas, vis tiek bus pasmerkti žūti? “Todėl, kad pagal projektą veidrodinis upės paviršius turi būti nuo 15 iki 20 metrų pločio”, – paaiškino Šyšos upės vagos ir senvagės valymo Šilutės mieste projekto vadovė.

"Šilutės ETA žinios"

Raktažodžiai
Sidebar placeholder